25 нових ОСББ у Львові отримають на ремонт 2,45 млн грн від міськради
25 ОСББ зголосилися перед Львівською міською радою про те, що їм необхідно профінансувати капітальні ремонти у будинках. На ці потреби з бюджету Львова виділяється 2 млн. 450 тис. грн. Роботи розпочнуться у липні. Про це сьогодні, 10 червня, під час прес-конференції поінформував начальник відділу енергозбереження те ефективного використання енергоресурсів Львівської міської ради Володимир Магула.
В.Магула поінформував: "Торік було створено 51 ОСББ. Ми всіх просили зголошуватися про першочергові потреби в ремонтах. 25 ОСББ, що потрапили до титульного списку, визначилися із своїми потребами. Вони зверталися до ліцензованих спеціалізованих організацій, що виготовляли для них дефектні акти та кошториси". Він додав, що після формування титульного списку, свої потреби заявило ще два ОСББ. "Роботи для них будуть виконані, в разі якщо, ми матимемо економію коштів", - зазначив В.Магула.
Начальник відділу енергозбереження те ефективного використання енергоресурсів ЛМР повідомив, що уже підготовлено технічні завдання на виконання робіт, й до кінця місяця планується торги для визначення їх виконавців, а в липні розпочнуться роботи. Він уточнив, що "ОСББ в цьому процесі зможуть лише спостерігати за виконанням робіт, однак не розпоряджатимуться коштами, їх по завершенню робіт з міського бюджету перераховуватимуть виконавцям ремонтів".
За його інформацією, серед заявлених потреб - капітальний ремонт шатрових і дахів, систем водо- та теплопостачання, ремонт балконів, фасадів, ліфтів. Найбільше коштів - 250 тис. грн. - буде витрачено на ремонт у будинку ОСББ "Спільний дах", що на Городоцькій, 187. Тут проведуть капітальний ремонт шатрового даху площею 600 кв. м. Є декілька ОСББ, яким потрібно відремонтувати фасад чи балкон, на це витратять по 30 тис., на ремонт ліфтів - 50 тис. грн.
В.Магула також поінформував, що з початку року у Львівську міську раду за консультаціями з приводу створення ОСББ звернулося 1401 ініціативних мешканців і груп. За словами В.Магули, сьогодні основними перепонами у процесі створення ОСББ є юридична неврегульованість питань приватизації нежитлових приміщень у будинках та велика тривалість процедури закріплення за ОСББ прибудинкової землі або передачі її в довготермінову оренду. "Ці питання взяті на контроль. Готується рішення, яке дозволить прискорити ці процедури", - зазначив В.Магула.