Свято гостей та господарів. Лише минулоріч наше місто відвідали два мільйони гостей. А вже за рік, певні у мерії, Львів стане містом, з якого починатимуть знайомство з Україною та провідним культурним центром Східної Європи.
Півтора мільйона туристів щороку навіть попри конфлікт на Сході, у Львові вівдвідувачів не меншає. На зміну іноземцям приїжджають гості із інших міст України.
Гостей у місті більшає на 10-20 відсотків щороку. Як не втратити таких показників, ламають голови в управлінні туризму. Роботи, кажуть багато. Начальник міського управління туризму Галина Малець пояснює: "Нам ще багато потрібно працювати над розвитком інфраструктури. Якщо говорити про іноземних туристів, ми бачимо таку ситуацію, що наш транспорт громадський не зрозумілий для них. Нам потрібно подбати про зручне транспортне сполучення зі Львовом. Львів має зручне географічне розташування, але зі сполученням треба ще попрацювати".
Крім інфраструктури, кажуть, і над сервісом варто було б попітніти. Італійка Стефанія працює у Львові із травня. Допомагає покращити сферу туризму. Розповідає, попри всі позитиви міста, привітних облич у сфері обслуговування їй бракує. "Немає міста, в якому б було все ідеально. Тому, що туризмом може бути будь -що: ресторани, бари, транспорт, сервіс. З моїх власних спостережень, я не дуже задоволена ресторанами, офіціанта треба чекати і дуже важко знайти такого, який би знав англійську".
А ще туристи підкреслюють: найбільше у місті їх збиває з пантелику кирилиця.
І як би не вчили працівників сфери туризму англійської - на ринку праці фахівців із знанням мови не вистачає. Студенти вже з перших курсів намагаються потрапити на стажування за кордон. Певні, без цього, і на роботу потрапити важче.
Важливо, що Львів вже почав змінюватися і більше звертати уваги на туризм, адже для багатьох європейських міст - це головний прибуток.
Ректор Львівського інституту економіки та туризму Ігор Бочан зазначає: "У сфері послуг формується 71% валового внутрішнього продукту, 29 % формується у сфері матеріального виробництва. Туризм - то є той каталізатор сфери послуг".
Сьогодні доходи від туризму складають близько десяти відсотків світового ВВП. Стратеги ж певні, за десять років місто має всі шанси стати справжнім культурним центром, комфортним для мешканців, туристів та інвесторів. Потрібно лише не збавляти темпів.