47% виборців ПР хочуть в Євросоюз, - опитування
47% виборців Партії Регіонів (тих, хто проголосував би за партію, якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі) вважають, що Україна має підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, і лише 20% – за Митний союз.
Такими є результати соціологічного опитування, проведеного компанією GfK Ukraine.
За підписання угоди з ЄС виступають 70% виборців партії «Батьківщина», 63% – партії УДАР, але лише 2% виборців Компартії України. 58% прихильників КПУ прагнуть вступу України до Митного союзу. Меншою підтримка євроінтеграції є і серед тих майже 50% громадян, які не визначилися у партійних уподобаннях.
Загалом, 45% опитаних українців вважають, що Україна має підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом, лише 14% серед варіантів інтеграції України обирають вступ до Митного союзу, 15% відстоюють позицію, що Україна не має входити в жодні союзи.
Водночас, від тих, хто має однозначну позицію щодо вибору України, 54% впевнені, що Україна повинна пiдписати угоду про асоцiацiю з Європейським Союзом, а в майбутньому – стати повноцiнним членом ЄС, ще 8% – що повинна підписати угоду, але не вступати до ЄС.
Якщо простежувати залежність ставлення до євроінтеграції від віку, то найбільше підписання угоди з ЄС підтримують респонденти у віці 16-29 років – 73%. Серед громадян віком понад 60 років підписання угоди підтримують 45%.
Найменша підтримка євроінтеграції серед громадян з неповною середньою та середньою спеціальною освітою, найбільша – серед тих, хто має вищу або повну середню освіту. Лише у Південному регіоні частка прихильників Митного союзу однакова з часткою тих, хто за підписання угоди з ЄС, в усіх інших регіонах частка прихильників євроінтеграції значно вища.
«Агресивна реакція Росії на намір України підписати угоду про асоціацію з ЄС спричинила швидку зворотну реакцію українців. Частка прихильників євроінтеграції за кілька місяців суттєво зросла», – прокоментував результати соцопитування заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.
Опитування проводилося в межах Регулярного дослідження електоральних настроїв населення на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 2-15 жовтня 2013 року. Загальна вибірка опитування становить 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка – 3,1%.