Аби народити дитину, миколаївці змушені їздити до Львова

Головні новини Львова 24.11Ольга Зеліско, 24 листопада 2015, 20:07 2034 0

У Миколаєві на Львівщині уже 25 років будують нове пологове відділення лікарні. Будівництво уже майже завершили, та укомплектувати нове приміщення не можуть уже кілька років. Причина – у грошах.

Сучасний перинатальний центр у Миколаєві з індивідуальними палатами, душовими,туалетами, просторими родовими та операційними будуть уже зо два десятки років. У приміщенні підведені комунікації, опалення та покладена плитка.

«В 2014 році було виділено 1,2 млн грн. Цьогоріч знову є 1,2 млн. Більше як 300 тис. знаходиться в нашій районній адміністрації. Вона може розрахуватися за виконані роботи, але роботи не ведуться», - розповів екс-депутат Миколаївської райради, голова комісії з будівництва Адріян Пришляк.

Всередині будівлі залишилось доробити небагато – внутрішнє оздоблення, закупити меблі, медичне обладнання.

«На завершення цього будівництва за цінами 2013 року потрібно було 17 мільйонів. Зараз це, напевно, буде в межах 20-25 мільйонів. Це разом з обладнанням», - зазначив екс-депутат Миколаївської райради, голова комісії з будівництва Адріян Пришляк.

Самостійно профінансувати такий проект місцева влада не може.

«Ще в 2012 році було закладено мільйони гривень на його будівництво. І тоді був проведений тендер, але фактично фірма, яка наприкінці року перемогла в цьому тендері, так до роботи і не приступила. Вона виграла тендер наприкінці року, коли вже коштів не було. У 2014 році коштів теж не було», - розказав голова Миколаївської РДА Ярослав Папуга.

Міські та районні обранці готові долучитись до співфінансування проекту. «Бюджет міської ради минулого року становить 8,9 млн грн. Це і на ремонт доріг, і на інші роботи, на утримання апарату міської ради. Говорити про велику суму, яку може виділити міська рада, я думаю, що зарано. Але ми можемо взяти участь у завершенні цього об'єкта», - пояснив міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

Миколаївські депутати погоджуються, що будівництво потрібно завершувати, тим більше уже чимало зроблено.

«Ми завжди за те, щоб залучати кошти звідусіль і чим побільше. А район завжди долучається до будівництва акушерського корпусу», - запевнила депутат Миколаївської міської ради Зоряна Москалюк.

«Є потреба у професійному перинатальному центрі, де молоді мами і батьки можуть народжувати безпечно, тому що багато людей їздить до Львова народжувати», - пояснив депутат Миколаївської міської ради Богдан Ткач.

В області готові допомогти закінчити будівництво акушерського відділення, проте кажуть, що ініціативу мають проявляти саме місцеві обранці.

«У нас є побажання насамперед до районної ради, оскільки цей будинок є на балансі у них. Треба привести до коректного вигляду проектно-кошторисну документацію, оскільки вони її робили кілька років тому і тоді звернутися до обласної ради про спів фінансування», - розповіла перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.

Зараз миколаївські породіллі змушені їздити народжувати до Львова, адже умови у місцевому пологовому, який зараз розташований в старому будинку не найкращі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук