Активісти звинуватили МОЗ в штучному блокуванні закупівель ліків міжнародними організаціями

Громадські організації вимагають від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана втрутитися в процес передачі закупівель ліків міжнародним організаціям на 2016 рік та зупинити штучне блокування Міністерством охорони здоров’я нового закупівельного циклу, йдеться у відкритому листі до прем’єра, який оприлюднила Антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ, БФ «Пацієнти України» та ГО «Центр протидії корупції».

За словами активістів, чиновники МОЗ гучно та публічно розпочали закупівельний цикл 2016-го року, надіславши міжнародним організаціям відповідні контракти. Утім на практиці документи виявилися низької якості, а окремі пункти в них – такими, що суперечать українському законодавству та здоровому глузду.

Фактично чиновники МОЗ запропонували міжнародним організаціям підписати угоди, які неможливо виконати. Зокрема, в контрактах йдеться про необхідність поставити 100% препаратів не пізніше 90 днів з моменту підписання контракту. Але, як пояснили автори листа, це є дискримінаційною нормою для учасників торгів та автоматично призведе до підвищення закупівельної вартості ліків.

Окрім того, за українським законодавством усі постачальники мають вдвічі більший термін поставок, а саме – 180 днів з моменту оплати.

Активісти також проаналізували розіслані міжнародним організаціям контракти і встановили низку грубих помилок та нерелевантних положень, скопійованих з торішніх контрактів. Зокрема, контактною особою в контрактах вказаний колишній заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, який звільнився з посади ще у червні. А курс валюти для британської агенції пропонують рахувати за «внутрішнім обмінним курсом валют ООН». «Все це вказує на те, що керівництво Міністерства охорони здоров’я навіть не дивилося, що і кому розсилало», – резюмували активісти.

Як пише «Економічна правда», міжнародні організації ще у травні поточного року першими надіслали МОЗ рамкові контракти-пропозиції, якими планувалося почати новий закупівельний рік. Утім в міністерстві їх проігнорували і лише через кілька місяців надіслали свої неякісні варіанти угод. У відповідь на це міжнародні організації повідомили МОЗ про неможливість підписання договорів, що суперечать українському законодавству.

Також активісти вимагають провести внутрішнє розслідування у зв’язку зі службовою недбалістю співробітників МОЗ, причетних до підготовки неякісних контрактів та притягти їх до дисциплінарної відповідальності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук