Давид Арахамія визнав, що був власником офшорних компаній
Голова парламентської фракції «Слуга народу» прокоментував скандал з «офшорами Зеленського»
Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що не бачить нічого поганого в офшорах, бо у нього самого було багато офшорних компаній, а нині така є у його дружини. Про це Арахамія заявив на брифінгу 6 жовтня, пише «Українська правда».
Відповідаючи на питання щодо розслідування «Слідства. Інфо» про офшори, пов’язані з президентом Володимиром Зеленським, Арахамія назвав офшорні компанії «нормальною історією».
«Я ще не передивився, чесно кажучи. Ну, там же історія, якій 9 років тому, коли це було у бізнесі. Я не бачу, чесно кажучи… Офшори – це дві речі… У мене, до речі, багато було офшорів. Я це відкрито в декларації навіть маю. Зараз на дружині один офшор з Сейшелів. Це нормальний процес», – заявив Арахамія.
Арахамія вважає, що в офшорах є і позитивна сторона – це їх міжнародна юрисдикція. Він зазначив, що «майже всі топ-100 мільярдерів світу мають офшорні фірми, на яких зберігається якесь майно, яке може бути захищене «завдяки британському праву, наприклад».
Причому він визнав, що негативна сторона офшорів – це «потенційно якісь маніпуляції з податками, з чим треба боротися» і для цього «Слуга народу» прийняла «антиофшорний» законопроект №1210, який запрацює 1 січня. Його суть в тому, що людям не треба буде позбуватися чи приховувати офшори, а можна буде офіційно показати ці компанії і сплатити податки в Україні.
Що таке Pandora Papers?
Міжнародний проект журналістів-розслідувачів, які вивчають секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу, про які стало відомо після глобального витоку документів – 2,94 терабайтів фінансових даних.
Над документами працювала команда з понад 600 журналістів із 117 країн – члени незалежної міжнародної мережі розслідувачів The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), які раніше розслідували Panama Papers, Paradise Papers та FinCEN. Україну в цьому проекті представляло «Слідство.інфо».
Посилаючись на ці документи, журналісти «Слідство.Інфо» заявили, що нібито «змогли частково підтвердити інформацію» про те, що офшорні фірми Володимира Зеленського та його оточення з 2012 року отримали 40 млн доларів від компаній, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.
Серед їхніх власників, окрім Зеленського, вказані Сергій та Борис Шефіри. 40 млн доларів компанії Коломойського формально сплатили як внесок до статутного капіталу.
Водночас фірми олігарха, які ймовірно перераховували кошти «кварталівцям», підозрюють у відмиванні мільярдів із «ПриватБанку». Нові документи засвідчують, що принаймні одна з компаній очільників «95 кварталу» мала рахунок у цьому банку. Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей.
В ОП заявили, що зв'язок студії «Квартал 95» та особисто Володимира Зеленського із виведенням Ігорем Коломойським коштів з «ПриватБанку» насправді «не базується на фактах і є конспірологією».