Астрономи визначили найбільш придатні для пошуку життя зірки
До теми
Американські астрофізики назвали групи зірок, які найбільше підходять для пошуку позаземного життя. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті arXiv.org.
На думку дослідників, найбільш придатними для життя є жовті та оранжеві зірки в інтервалі від пізнього спектрального класу G (Сонце) до середини циклу розвитку класу K (більш холодні і великі відносно Сонця зірки). Цей показник відповідає температурі поверхні зірки від 4900 до 5300 Кельвін.
За результатами дослідження вчені враховували розподіл зірок по галактиці, швидкість зоряної еволюції, розмір «житлової зони» (зона у якій можуть знайти планети схожі на Землю, - ZAXID.NET) зірки, інтенсивність рентгенівського випромінювання від зірки, частоту і інтенсивність спалахів, у тому числі суперспалахів, які викидають зірки.
Вчені ввели параметри HabPREP (Habitable-Planetary-Real-Estate Parameter), які описують придатність зірки для зародження життя і отримали результати, які свідчать про те, що найбільш високий показник HabPREP зустрічається у зірок класу К, що робить їх найбільш придатними для зародження життя.
Поява ж життя біля червоних карликів, найбільш поширеного типу зірок у Всесвіті, малоймовірна, оскільки у них найменша «житлова зона» і відзначаються часті спалахи, які здатні знищити життя на екзопланетах.