Багато пам’яток в державній власності мають катастрофічний стан, – Косів
Заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів назвав вчорашню заяву чиновника ЛОДА Валерія Потюка про потребу передати костел Кларисок державі недолугою спробою пояснити відсутність фінансування з держбюджету на збереження пам’яток у Львові.
«Пан Потюк придумує різні відмовки, щоб пояснити безсилля і бездіяльність держави у памяткоохоронній сфері. Ця заява – недолугі спроби пояснити відсутність фінансування вже 4 роки (з держбюджету на збереження пам’яток у Львові, – ред.)», - заявив він.
«Є багато пам’яток національного значення, які перебувають в державній власності і мають катастрофічний стан. Якщо слідувати цій логіці, то чому тоді не реставрують державний архів, комплекс монастиря Бернардинів, який в дуже поганому стані. На нього була проектна документація ще раніше. Це та сама історія, що з Музеєм Пінзеля – держава починала виділяти кошти, риштування поставили і потім – припинили», – сказав Василь Косів.
Він наголосив: «Чому тоді не реставруються будівлі Історичного музею на площі Ринок. Директор історичного музею нещодавно нагадував про катастрофічний стан, зокрема, палацу Корнякта – що там зі скульптурами робиться. Це все – державна власність. Те саме на Коперника,40а – це палац, де є товариство охорони пам’яток, архів, який є у королівському арсеналі. Так можна багато називати прикладів».
Аналогічно, запевнив чиновник, можна говорити і про збереження храмів у Львові.
«Собор святого Юра чи інші пам’ятки національного значення не є у власності держави, а у власності Церкви. Це що значить, що держава на них не буде виділяти коштів? Те, що виділяє міська рада кожного року зі свого бюджету, йде на пам’ятки, які перебувають не лише у міській власності. Зокрема, це стосується церков, і ми не дивимося, чия це власність. Якщо пам’ятка в загрозливому стані, її треба ремонтувати», – сказав Василь Косів.
Як інформував ZAXID.NET, 4 грудня начальник управління охорони історичної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк заявив, що костел Кларисок у Львові, де розташований Музей Пінзеля, треба передати державі.
Нагадаємо, роботи із завершення монтажу мідного накриття Музею Іоанна Пінзеля у Львові планували розпочати навесні 2013 року.
Додамо, до березня скульптури Пінзеля виставляють в Луврі (Париж, Франція).