«Beautiful Карпати» – для дошкільняти

Іван Лучук, 7 травня 201417052
«Beautiful Карпати» – для дошкільняти

У неділю 4 травня у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва відбулася прем’єра вистави «Beautiful Карпати». Ми з дружиною та нашими найменшими дітьми – шестирічним Лук’яном і чотирирічною Солькою – сходили на першу з перших прем’єр, ту, що о 12.00. Взяли саме їх, бо ж про виставу зазначено, що вона 4+, тобто для дошкільнят.

Відразу зазначу, що вистава моїм дітям сподобалася, як і іншим присутнім у залі малюкам, що було видно з їхньої реакції. Солька взагалі протягом цілої вистави (а тривала вона годину і квадранс без антракту) не відривала погляду від сцени. Лук’ян спочатку нудився, але при перших же ґеґах щиро реготав і до кінця вистави уважно за нею стежив, неприховано виявляючи свої емоції, тобто сміючись у відповідних місцях. По-дорослому аналізувати виставу нема сенсу, адже вона призначена малим дітям, і якісь «дорослі» критерії її оцінки зайві. Головне, щоб діти отримали задоволення та ще й почерпнули сякі-такі відомості. І здобули крихту знань, та про це згодом.

Режисер-постановник і автор п’єси – заслужена артистка України Ольга Гапа. Це вже її друга спроба створити п’єсу; надіємося, буде ще принаймні третя спроба. Художником-постановником є Дарія Зав’ялова, яка, як завжди, на висоті. Їй вдалося філіґранно оформити виставу в орнаментальному гуцульському стилі. Композитором дійства є заслужений діяч мистецтв України Юрій Саєнко (який, до слова, у день першої прем’єри святкував своє 59-ліття). Музичне аранжування вистави здійснене на високому рівні. А гра наживо троїстих музик (бубон, акордеон, скрипка) взагалі чіпляла за душу навіть дорослих, принаймні мене. У їхній грі відчувається справжній драйв.

Героями п’єси є Сова, Кішка, Песик, Вовчик, Лисичка, дві Овечки... Ті дві Овечки особливо відзначилися виконанням веселих коломийок. Сюжет простенький: Сова в Карпатах заснувала школу, у якій, зокрема, вивчають ази англійської мови. Кішка й Песик є першими учнями, Вовчик теж хоче долучитися до навчання, але йому спершу не дозволяє цього вольова Лисичка, яка має над ним якусь незрозумілу жіночу владу. Але з часом і вона долучається до навчання, слідом за Вовчиком.

Елементарні англійські слова та фрази (повторені по кілька разів у різних ситуаціях) легко засвоюються на слух маленькими глядачами. Це «доброго ранку», «дякую», «прошу» тощо, – англійського варіанту не наводжу, бо це було б вже надто банально. Трішки зависає фраза «я тебе люблю», яка наче трішки й профанується. Користі від знання азів англійської мови герої вистави ще не бачать. Аж ось з’являється заблукалий Тигрик (Тайґер), якого спочатку сприйняли за велику осу. І завдяки почерпнутим від Сови елементарним знанням англійської мови герої-звірята можуть легко порозумітися з Тигриком і допомогти йому. Та й сам Тайґер вивчає елементарні українські слова і фрази.

Ідеєю п’єси (це один із варіантів) може бути думка про те, що, мовляв, усі рівні, незалежно від мови й кольору шкіри. Це мала б підтверджувати пісня Майкла Джексона «Black Or White» «у виконанні» Тигрика. Вона цілком органічно вплітається в музичне оформлення вистави. Але чомусь згадується, що чорний Майкл Джексон не хотів залишатися чорним, а таки став білим; словом, зрозуміло, про що йдеться. Значиться, ця ідея і не є ідеєю. Гадаю, найвипуклішою ідеєю (попри інші нюанси) є те, що в сучасному світі важко обійтися без «мови інтернаціонального спілкування», якою є, зрозуміло, не «вєлікая і могучая», а таки англійська мова.

Як зазначив композитор Юрій Саєнко, «музика до п’єси і сама п’єса мають відволікти львів’ян, особливо дітей, від похмурих подій, які зараз відбуваються в Україні, і принести хороший настрій». Вистава справді весела й потішна, та дітей вона тільки тішить, а не відволікає ні від чого, бо їм всі ті теперішні жахіття «до лямпочки». Вони їх не розуміють і не мусять розуміти, бо ще замалі.

Назва п’єси «Beautiful Карпати» освіжає в пам’яті чи не першу (однойменну) пісню легендарного гурту «Мертвий Півень». Та пісня була надзвичайно популярною у свій час серед молоді. Маємо надію, що теперішня найсвіжіша вистава Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва «Beautiful Карпати» здобуде заслужену популярність у дошкільнят, старших від чотирьох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Pogrebnyy Sergio 19 травня 2014, 17:50

  До 23.05.2014, НАДА ещё 16 000 ++++, в Facebook всем написать и поставить +

  Поддержите пять Петиций на сайте Белого дома о признании Росии страной-спонсором тероризма, наложить секционные санкции + санкции для Ахметова и Ефремова + вывести окупационные войска РФ из Крыма ++++++++
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/weapon-ukraine-protect-against-russian-aggression/QjSRkPHF
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/add-akhmetov-and-efremov-sanctions-list/xYxZDQgH
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/demand-russia-de-occupy-territories-moldova-republic-georgia-and-ukraine/Shb8HNfL
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/stop-broadcasting-russian-propaganda-us/1q40Srqh

  Смотрите пошаговую инструкцию: +++++++
  http://uainfo.org/yandex/318585-podpisat-peticiyu-za-priznanie-rossii-sponsorom-terrorizma-poshagovaya-instrukciya.html

  или переводчик гугл: https://translate.google.com.ua

  - справа вверху на зеленом фоне нажать «Create an Account»
  - заполнить поля со звездочкой (адрес почты, имя, фамилия)
  - последнее поле «challenge question” требует элементарного знания англ.яз. или выделить вопрос и перевести.
  - нажать Create an Account»
  - на почту придет пароль
  - войти на сайт
  - на странице петиции нажать « sign this petition“
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Пересылайте информацию знакомым!!! Размещайте на форумах, в соц. сетях,сайтах сообществ, фан-клубов!!! Размещайте на зарубежных сайтах!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гнатик-Боднар Христина 11 травня 2014, 08:12

  Дякую Івану Лучуку! Моя Мартуся теж була на цій вмиставі на прем"ЄРІ! Їй сподобалося!!!!!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук