Будинки Львова розпишуть віршами представників «Розстріляного відродження»
Охочих художників закликають зголошуватися до співпраці
До теми
У Львові триває проект до 80-ої річниці «Розстріляного відродження». Стіни міських будинків розписують віршами поетів ХХ століття, які загинули внаслідок сталінських репресій. Активісти шукають художників та волонтерів для створення вуличних поетичних галерей.
Розписами стін віршами займається ГО «Граніт». Для цього вони попередньо погоджують площини, які можна розписати, купують необхідні матеріали та шукають художників-добровольців.
Організатори уточнили ZAXID.NET, що цьогоріч у Львові створили вже 16 стінописів, серед них є вірші представників «Розстріляного відродження», а також їхніх сучасників. Вже є розписи з віршами Євгена Маланюка, Филиповича, Мосендза, Антонича. Також у вересні у Парку культури створили галерею віршів на сходинках.
«Проект має на меті як вшанування українських поетів, так і ревіталізацію занедбаних стін», ‒ зазначають активісти.
Зараз закупили матеріали для створення ще 12 стінописів і закликають добровольців зголоситися до співпраці.
«На Листопадового Чину, 14 буде розміщено вірш Вороного, на пр. Свободи, 33 ‒ Б.-І. Антонича, на вул. Поповича, 15 ‒ вірш Драй-Хмари, ‒ розповіли ZAXID.NET про найближчі плани представники ГО «Граніт». ‒ Вірші Ольжича з'являться на вулицях Коновальця, Шолом-Алейхема. На вул Зерновій буде вірш авторства Йогансена, а вул Б. Хмельницького прикрасить вірш Василя Чумака. На пр. Чорновола також буде вірш Антонича, а на Дорошенка ‒ вірш Стефановича».
фото ГО «Граніт»
Додамо, «Розстріляне відродження» ‒ це діячі культури, представнкии інтелігенції, які були знищені сталінським режимом. У списку розстріляних 1937 року були Лесь Курбас, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та інші.
Громадське об’єднання «Граніт» займається вишкільними та тренінговими таборами, креативним мистецтвом («Вірші на стінах», патріотичні графіті), інноваційною освітою, соціальними проектами з сиротинцями. Зараз працюють над створенням настільної інклюзивної гри для осіб з вадами зору «Сенсо», розробляють настільну історичну гру на тематику Перших визвольних змагань.