Будмайданчики у Львові інспектують на дотримання правил благоустрою
ЛКП «Адміністративно-технічне управління» спільно із районною адміністрацією та патрульною поліцією міста перевіряє об’єкти будівництва на дотримання ними правил благоустрою міста.
Так, 5 квітня, вирушили інспектувати у Шевченківський район. Перша зупинка — будова на вул. Малоголосківській. Забудовнику повідомляють про часті скарги від мешканців: пісок та щебінь на дорозі, що потрапляє туди з будмайданчика. Його звідти вивозять вантажівки на протекторах своїх шин, а вітер забиває біля тротуарів. Схоже, лежить пісок тут давненько.
«Дуже багато пороху. Я знаю, за кордоном такі машини, коли вони виїжджають, омивають, а тут ні», — розповідає мешканка вул. Малоголосківської Христина.
Охоронець запевняє, що машини миють. Але як — показати не може, мовляв, стороннім вхід на територію заборонений. Та за кілька хвилин його слова спростовує реальність — з майданчика виїжджає брудний «КамАЗ». Тож поліція складає на водія протокол.
«Ми уповноважені скласти протокол за статтею 139 частиною 1 — тобто це є забруднення проїжджої частини транспортними засобами», — коментує заступник командира шостої роти патрульної поліції Віталій Домбровський.
Ще одне порушення: будівельне сміття не вивезли, а залишили біля паркана. Тож протоколу за порушення благоустрою будівельна компанія не уникнула, як і її сусід за кілька метрів. Ситуація у них не краща: біля воріт встелена стежина піску, а попри паркан завалявся пінопласт.
А на будівництві на вул. Шевченка місце для мийки коліс є, та, схоже, не дуже затребуване. Вантажівки виїжджають сухі і у виконроба є пояснення:
«Людина прибирає тут постійно в проміжку двох годин. Ви так приїхали, що зараз не видно», — пояснює виконроб Андрій Дубовик.
Майданчики, які дотримуються правил, у Львові все ж є, зокрема, на тій же вулиці Шевченка. На дорозі там не земля, а бетонні плити. І машини миють під тиском.
З початку березня «Адміністративно-технічне управління» склало 18 адмінпротоколів на забудовників.
«Адмінпротоколи ми скеровуємо за місцем проживання правопорушника в адміністрацію, адміністрація виносить постанову щодо накладення штрафу. Штраф за таке порушення коливається від 850 до 1700 грн», — додає керівник ЛКП «Адміністративно-технічне управління» Тарас Вітик.
Лише на території Шевченківського району зараз є 28 будмайданчиків. Тому місто проситиме допомоги і у інших відповідних служб.
«Ми звертаємося до Державної архітектурно-будівельної інспекції з проханням ретельніше контролювати наявність майданчиків для миття спецтехніки на будівельних майданчиках», — каже депутат міської ради Христина Паньків.
Цього тижня вибірково перевірять інші будівництва у різних районах Львова. Скарги можуть залишати й мешканці на гарячу лінію міста за номером телефону 1580.