Через можливі ускладнення дітей, які захворіли на правець, медики спостерігають місяцями
У Львові ще одна дитина потрапила до реанімації через правець. Хлопчик поранив ногу, ставши на іржавий цвях. До цього останній випадок захворювання на цю небезпечну недугу в області фіксували ще 9 років тому. Лікарі наголошують: в обох випадках батьки дітей відмовились їх вакцинувати. Тож тепер закликають не легковажити зі здоров'ям малюків та робити щеплення.
У львівському ОХМАТДИТі кілька років не було пацієнтів із правцем. Та за останні два тижні до місцевої реанімації потрапили одразу двоє дітей із цим діагнозом.
«Стан першої дитини на сьогодні наближається до задовільного. Дитина вже харчується самостійно в повній свідомості. Дихає самостійно», ― каже в.о. начмеда з хірургічної роботи Кирило Лапшин.
Та правець ― захворювання підступне. Навіть після виписки таких пацієнтів потрібно спостерігати досить довго. Тож лікарі кажуть: єдиний вихід ― це робити щеплення.
«Якщо щеплення робити, то не значить, що дитина не захворіє, але то набагато рідше. Є два випадки підряд протягом двох тижнів. І у двох випадках діти не щеплені. І я взагалі рекомендую всім мамам і всім бабусям, які заперечують, щоб щепилися», ― каже заступник головного лікаря з медичної частини Іван Семків.
Та навіть, якби хотіли, то вакцини немає. На другий випадок правця на Львівщині відреагувала виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Сьогодні вона написала на своїй сторінці у фейсбук, що єдиний вихід для уникнення захворювання – вакцинувати дітей, щоб не наражати їхнє здоров'я та життя на небезпеку.
«Працюємо над тим, щоб сироватки від рідкісних хвороб були в Україні: створена група із кваліфікованих лікарів-інфекціоністів, епідеміологів, токсикологів та працівників МОЗ. Готуємо документи на фінансування держзакупівель по епідеміологічному фонду. Поки реагувати на такі випадки і знаходити сироватки нам допомагають волонтери», ― пише Супрун.
Планово вакцинують дітей від правця вже в тримісячному віці. А далі ― кожні десять років. Не варто відмовлятися від процедури і при травмах, коли в рану міг потрапити бруд.