Через невчасне виявлення глаукоми понад 800 львів'ян можуть осліпнути
Мешканців Львова запрошують прийти у поліклініки і виміряти внутрішньоочний тиск
У понеділок, 18 березня, у Львові стартувала акція «Дні профілактики та раннього виявлення глаукоми». Упродовж двох тижнів, до 29 березня львів’ян запрошують прийти у поліклініку та виміряти внутрішньоочний тиск для профілактики або ж раннього виявлення глаукоми. Ця недуга, якщо її не лікувати вчасно, може призвести до повної втрати зору. Таку акцію управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить уже восьмий рік поспіль.
«Єдиним простим методом діагностики глаукоми є вимірювання внутрішньоочного тиску. Це неболюча процедура і триває декілька хвилин. Глаукома на початковій стадії не має симптомів і відчути її неможливо. Єдиним симптомом є підвищення внутрішньоочного тиску. І якщо його не лікувати, то настає атрофія зорового нерву, і поступово — сліпота. Виміряти внутрішньоочний тиск можна у будь-якому поліклінічному відділенні Львова у кабінеті офтальмолога, а також у міському глаукомному кабінеті на базі 8-ї міської клінічної лікарні», — каже начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.
Торік під час такої акції тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) провели 4549 львів’янам. У 92 пацієнтів виявили підвищений внутрішньоочний тиск. Уперше виявлено та встановлено діагноз «глаукома» 30 пацієнтам.
За словами Тетяни Смаль, головної позаштатної спеціалістки управління охорони здоров’я ЛМР з офтальмології, керівниці Львівського міського центру «Мікрохірургія ока», у Львові є майже 3300 хворих на глаукому. З них 833 — на стадіях, коли розвивається незворотна сліпота.
«Якщо хвороба виявлена на ранній стадії, можна призупинити її подальше прогресування. Саме тому потрібно періодично обстежуватися в офтальмолога. Людям після 40 років — щорічно, а при захворюванні — частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія — цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до мігрені тощо, то така людина є у групі ризику і повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога», — каже Тетяна Смаль.