Через сутички з «Беркутом» міліція відкрила декілька проваджень
За дії активістів під Києво-Святошинським судом у Києві міліція відкрила кримінальні провадження за фактами хуліганства, насильства щодо працівників правоохоронних органів та втручання в діяльність судових органів. Про це повідомляє управління зв’язків з громадськістю МВС України.
У МВС нагадали, що 10 січня під час винесення вироку особам, яких звинувачують в терористичному акті, група активістів на чолі з народними депутатами під прапорами ВО «Свобода» пікетували приміщення Києво-Святошинського суду. Частина пікетувальників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду та прилеглі до приміщення вулиці аби не пропустити службовий автомобіль.
«Під час спроби автомобіля полку конвойної служби міліції з засудженими виїхати за територію суду мітингувальники почали агресивно себе поводити. Радикально налаштовані активісти кидали в бік приміщення суду та в службовий автомобіль пляшки з водою та каміння, блокуючи при цьому рух авто. Не зважаючи на вимоги правоохоронців припинити порушення громадського порядку, окремі активісти продовжили перешкоджати руху авто, намагаючись при цьому спровокувати конфлікт із співробітниками міліції», – йдеться у повідомленні міліції.
Окрім цього, в МВС наголошують, що аби забезпечити безперешкодний проїзд службового автомобіля, співробітники «Беркуту» відтіснили мітингувальників від авто, створивши коридор для його проїзду. Розпочалась штовханина.
Також, як зазначається у повідомленні МВС, активісти кидаючи камінням в бік правоохоронців, пошкодили скло автомобіля полку конвойної служби міліції. Також, за інформацією МВС, був пошкоджений фасад будівлі суду. Окрім цього, під час зачитування вироку судді плеснули в обличчя невідомою речовиною.
«Внаслідок таких дій близько двох десятків працівників «Беркуту» отримали різні ушкодження. Одного із них госпіталізовано із переломом ноги», – зазначили в МВС.
Наразі розпочаті кримінальні провадження з частиною 3 статті 296 (хуліганство), частиною 2 статті 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та частиною 1 статті 376 (втручання в діяльність судових органів). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Раніше один з лідерів загонів народної самооборони Андрій Левус заявляв, що під час сутички «Беркута» з активістами під Києво-Святошинським судом постраждали понад 15 чоловік.
Нагадаємо, 10 січня Києво-Святошинський суд Київської області визнав винними і позбавив волі Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза, а також Володимира Шпару на 6 років кожного. Протестуючи проти такого рішення суду, активісти заблокували виїзди з Києво-Святошинського суду, що спричинило сутичку з бійцями спецпідрозділу "Беркут", у якій постраждали народні депутати та журналісти. Серед травмованих є екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.