Через великий стрибок курсу долара у секонд-хендах ціни підняли на 30-50 %
Одягатись - дорого
Пані Стефа - покупець секонд-хенду. Нові ціни зауважила, проте все одно каже дешевше як тут ,одяг ніде не купити. Дві пари штанів заважили всього на 5 гривень, а на базарі треба 200-300 гривень дати, 150.
Працівники секунд-хендів та стоків зізнаються, ціни підняли на 30-50 відсотків, адже закуповують товар за валюту. Через це дехто з підприємців навіть тимчасово закриває магазини.
Ціновий діапазон у секунд-хендах та стоках, які продовжують працювати, залишається широким. Взуття від 100 до 700 гривень, джинси чи брюки від 65 до півтисячі.
Светри чи блузи від 40 і майже до чотирьох сотень гривень. Покупці підраховують, на скільки купюр "схудне" їх гаманець,одягаючись в економ-магазинах.
На новому одязі зекономити ще можна - на ринку. Там дешевше. аніж у магазинах. проте й тут цінники переписують відповідно до курсу валют.
Підраховуємо ціни на речовому ринку. Аби взутися в шкіряне взуття доведеться викласти не менше як півтисячі гривень. Можна зекономити і придбати черевики зі шкірзамінника - це практично вдвічі дешевше. Середня ціна за джинси 300-400 гривень. Піджачки, светри та блузи орієнтовно по 200 грн.
Дешево і вишукано одягнутися все ж можна - розповідає Ганна Йосипівна. Жінка одяг переважно шиє в ательє.
Хоч ціни на тканини також залежать від курсу гривні, проте оплата роботи кравця залишилася незмінною. Працівники ательє розповідають, аби і обновкою потішитись, і зекономити, можна дати нове життя старому одягу.
Отже пошити спідницю чи штани в ательє, разом з вартістю тканини, обійдеться близько 200 гривень.