Чиновника Волинської ОДА офіційно звинуватили у присвоєнні 1,2 млн грн
Слідство підозрює чиновника та бізнесмена у присвоєнні 1,17 млн грн
Посадовцю Волинської ОДА та керівнику фірми-підрядника вручили підозри щодо заволодіння бюджетними коштами при реконструкції двох амбулаторій. За версією слідства, підрядник завищив обсяг виконаних робіт, а чиновник Волинської ОДА, який знав, що це неправда, завірив документ. За інформацією прокуратури, завдяки махінаціям їм вдалось присвоїти близько 1,17 млн грн. Слідчі інкримінують їм порушення двох статей ККУ. Санкція 191 статті передбачає ув'язнення від 7 до 12 років.
Як повідомила прес-служба прокуратури Львівщини у четвер, 9 вересня, заступнику директора департаменту Волинської ОДА та керівнику фірми-підрядника вручили підозри за фактами службового підроблення та заволодіння бюджетними коштами. Слідчі встановили, що підприємство виграло тендер на реконструкцію двох волинських амбулаторій у 2018 році.
«З метою заволодіння бюджетними коштами, керівник товариства-генпідрядника, за дорученням його засновника, склав та видав офіційні документи, до яких внесено неправдиві відомості щодо обсягу виконаних робіт. А посадовець Волинської ОДА, достовірно знаючи, що у вказаних документах містяться відомості, що не відповідають дійсності, прийняв їх, засвідчивши своїм підписом та печаткою, на підставі чого було здійснено перерахунок коштів генпідрядника», – йдеться у повідомленні прокуратури.
На момент проведення розрахунків за роботи, зазначені в актах, частина з них фактично не була виконана, частина – взагалі не виконувалася
Слідчі вважають, що за рахунок цих махінацій підозрюваним вдалось присвоїти понад 1,17 млн грн. У прес-службі поліції Волині додали, що реконструкція амбулаторій проводилась за гроші держбюджету та кредитних коштів Європейського банку. У середу, 8 вересня, правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів, у офісі фірми-підрядника та в департаменті ОДА.
Зазначимо, що у коментарі ZAXID.NET в прес-службі Волинської ОДА запевнили, що до адміністрації офіційних звернень чи повідомлень від прокуратури щодо цього інциденту не надходило.
Підозри чиновнику ОДА, а також керівнику та засновнику фірми вручили за ч.1 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) та ч.5 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі від 7 до 12 років.
Про який саме департамент ОДА йдеться, у прокуратурі не уточнили. Додамо, що зазвичай тендери на подібні реконструкції оголошує департамент інфраструктури. Наразі його очолює Віктор Довгополюк, а заступниками директора є Іван Корчук та Сергій Мишленик.
Як повідомило агентство «Волинські Новини», посилаючись на власні джерела, підозру вручили заступнику директора департаменту інфраструктури Івану Корчуку. Нагадаємо, раніше він очолював «Луцькводоканал», втім, у 2018 році він звільнився. Тоді ж він почав працювати у департаменті регіонального розвитку та ЖКГ Волинської ОДА. Пізніше перейшов працювати у департамент інфраструктури.