Чому краща ціна – ще не гарантія економії?
Зі зростанням популярності онлайн-торгівлі багато споживачів зіткнулися з новою проблемою. Вартість потрібного товару в різних магазинах може значно відрізнятися, інколи різниця набагато більше, ніж декілька відсотків.
Прайс-агрегатори допомагають знайти, де купити необхідну річ дешевше, але для того, щоб не розчаруватися у виборі, обрати найдешевшу пропозицію буває недостатньо. Не завжди економія на самій вартості означає заощадження у підсумку. На те є декілька причин:
· Додаткові витрати. Можна знайти, де краща ціна на товар тут, але не варто забувати, що вам також доведеться сплатити за доставку товару, а при пересиланні післяплатою – ще й за доставку коштів. Деякі магазини мають партнерські стосунки з кур’єрськими компаніями, тому в них транспортні послуги можуть коштувати менше.
· Якість обслуговування. Щоб заощадити на супутніх витратах, магазини можуть утримувати маленький штат персоналу та комбінувати його роботу. Для покупця це обертається тривалістю обробки замовлення. Інколи кілька днів очікування не мають значення, але коли товар потрібен терміново, це важливо враховувати.
· Гарантійний термін. Магазини можуть знижувати ціну, встановлюючи мінімальний термін гарантії. Враховуйте це, щоб не лишитися без гарантії або не переплачувати, якщо вона непотрібна.
· Походження товару. Причиною низької ціни може бути економія постачальника на ввезенні товару до України. Використовуючи різноманітні недоліки законодавства, товар можуть ввозити до країни не через офіційних дистриб’юторів. Завдяки цьому його вартість нижча, ніж у законного представника виробника, але з гарантійним обслуговуванням можуть виникати проблеми.
Таким чином, користуючись прайс-агрегатором, недостатньо знайти найнижчу ціну. Бажано також проаналізувати, чому вона в цього продавця найнижча, і лише якщо «підводних каменів» немає – робити замовлення.