День Соборності святкувати передчасно, бо її ще не існує, – Михальчишин
„Якшо ми говоримо про День Соборності – це для мене особисто свято зі сльозами на очах. Бо ми згадуємо про ті мільйони жертв, які український народ поклав на вівтар цієї соборності”, – зазначив депутат Львівської міської ради Юрій Михальчишин під час програми „Велика політика з Євгеном Кисельовим” 21 січня.
"Ця соборність не була формальною – півроку ця країна була єдиною, вона боролась, і мої предки-галичани воювали і тут, у Великій Україні, вони захищали і Київ, захищали від білої Росії, від червоної Росії, від поляків, від різних окупантів. Ця історія показала нам, що ми не вистояли, бо в нас тоді, як і сьогодні, був не тільки зовнішній ворог, а був також ворог внутрішній. Тоді не було вирішено жодне соціальне питання, тоді, в 1919 році, як і сьогодні, не було поставлене питання побудови національної соціально-справедливої держави Так само до влади дорвалися демагоги, популісти, які, прикриваючись державницькою риторикою, цю державу і руйнували.
І сьогодні, коли ми слухаємо звернення президента, ми за правильними державницькими і патріотичними тезами бачимо, що реальність чомусь відрізняється. І коли ми вийдемо на вулицю. То побачимо зовсім іншу країну – побачимо країну, де є мільйони безробітних, де найвища дитяча смертність в Європі, де найбільша кількість абортів на душу населення, де найвища кількість розлучень.
Тому якщо ми сьогодні святкуємо День Соборності, то я б хотів сказати, що передчасно святкувати те, чого ще не існує. Ми свою перемогу і свою соборність ще колись відсвяткуємо в майбутньому. У нас буде одна – єдина велика Україна, у всіх своїх етнічних межах.
Це буде соціально і національно справедлива Україна – в ній не буде ні комуністів, ні капіталістів, ні олігархів, не буде такої ситуації, коли 4 млн українців викинуті за межі батьківщини, і заробляють копійки на хліб на чужині, і власне така держава Україна, яка з’явиться в результаті соціальної і національної революції – ото й буде та Україна, за яку воювали і боролися десятки поколінь Українського народу", – резюмував Михайлишин.