Депутати Львівської облради відклали розгляд Концепції розвитку комунальних аптек
Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 27 травня, під час засідання сесії ЛОР відклали розгляд питання "Про затвердження Концепції розвитку мережі комунальних аптек", - повідомила ZAXID.NET сьогодні, 27 травня, виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неоніла Бик.
"Але ми маємо у стислі терміни розробити нову концепцію. Над нею працюватиме комісія, склад якої депутати затвердять сьогодні. Наскільки мені відомо, до неї зокрема мають увійти по два депутати від кожної фракції", - додала вона.
Більше 200 фармацевтів пікетували сьогодні, 27 травня, сесію Львівської обласної ради. На сесії обради фармацевти зачитали своє звернення до Президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, голів Львівської ОДА та Львівської облради щодо відкладення розгляду цього питання та доопрацювання концепції.
Концепцію розвитку комунальних аптечних закладів Львівщини розробляли три місяці. "До її створення було задіяно асоціацію, профспілку наших працівників. В ній ми ставили дві основні вимоги - це збільшення держзакупівель закупівель через наші аптеки медпрепаратів для медичних закладів, зараз воно становить 6%, зменшення для деяких аптек орендної плати та зменшити по можливості відрахування до області від наших прибутків, яке становить 15%. Наші аптеки продають дешевші препарати. На одному флаконі стерильного розчину заклад економитиме 2 грн ми також виготовляємо ліки за індивідуальними рецептами. Натомість, 16 травня на розгляд групи при Львівській ОДА, яка займалася концепцією, було запропоновано зовсім інший варіант концепції, яку було розроблено ДКП "Обласний аптечний склад", - розповіла під час прес-конференції 26 травня Н. Бик.
Керівник ДКП "ОАС" Михайло Яремчук входить до вищезгаданої комісії. Її членом також є начальник головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Ігор Герич. Новою концепцією розглядається лише 62 комунальні аптеки з 147, які є в області. "Їх мають реорганізувати шляхом злиття з ДКП "ОАС" з подальшою втратою юридичної особи. Ці 62 підприємства є прибутковими та фінансово стабільними незважаючи на жорстку конкуренцію з боку приватних аптек. Ця концепція суперечить державній політиці у сфері підтримки малого та середнього бізнесу. Якщо її приймуть, треба буде звільнити близько 100 наших працівників. ДКП "ОАС" вже кілька років є у стані стагнації. Такими діями хочуть її реанімувати за рахунок ресурсів комунальних аптек. Ми хочемо, аби нам дали повну інформацію про економічний стан ДКП", - зауважив завідувач КП "Аптека №294" Ростислав Данчук.
Він також зазначив, що це вплине на оперативність забезпечення лікарськими препаратами аптечних установ. "Нам є незрозумілими показники із завищення прибутковості наших аптек у чотири рази. Також у концепції зазначено, що 71% інвестицій, які мають становити 18 млн грн, мають піти на погашення боргів, яких у нас немає. Вочевидь йдеться про покращення стану ДКП", - додала Н. Бик.