Депутати Нідерландів шукають «російський слід» в діях противників угоди про асоціацію з Україною
В Нідерландах депутати від партії D-66 звернулися з запитом до МЗС країни з проханням роз'яснити, чи існують ознаки впливу Росії на майбутній референдум з приводу Угоди про асоціацію ЄС з Україною. Про це повідомляє «Росбалт».
Даний запит парламентарії Шурд Шурдсма і Кейс Верхувен відправили через статтю в британській газеті The Telegraph, в якій з посиланням на джерела повідомляється про розслідування США щодо впливу Росії на європейські партії.
«Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС може яким-небудь чином, в тому числі і фінансово, впливати Росія?», - йдеться в запиті
Окрім цього нідерландські депутати хочуть знати, чи є правдою те, що аргументи організаторів референдуму дуже схожі на постулати російської пропаганди, а також якою буде реакція уряду на дану публікацію.
Видання зазначає, що раніше британське видання The Telegraph повідомило з посиланням на власні джерела, що директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер отримав від Конгресу США інструкції почати розслідування російського впливу на європейські політичні рухи в останні 10 років.
У попередньому досьє про російський вплив у Європі кажуть, що воно відмічено у Франції, Нідерландах, Угорщині, Австрії та Чехії. Водночас не уточнюється, про які саме партії на території європейських країн йде мова.
В публікації згадується, що вплив РФ був виявлений в зв'язку з референдумом щодо Угоди про асоціацію в Нідерландах. Зокрема, як повідомили джерела видання, аргументи на підтримку референдуму «дуже схожі» з російською пропагандою.
Зазначимо, виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна - ЄС на 6 квітня 2016 року. У цьому органі зауважили, що референдум не має зобов'язуючого характеру, його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.
Нідерланди завершили процедуру ратифікації угоди про асоціацію в липні 2015 року. Її схвалили обидві палати парламенту, а після - король.