Депутати оскаржили в КСУ призначення Артема Ситника головою НАБУ
Петра Порошенка звинуватили в спробі узурпувати владу
51 депутат Верховної Ради на чолі з Олександром Дубінським («Слуга народу») оскаржив у Конституційному Суді указ президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Про це йдеться на сайті КСУ у середу, 20 травня.
У тексті звернення до КСУ депутати посилаються на те, що закони надають президенту України право призначати на посаду, звільняти з посади директора НАБУ (а також директора ДБР), процедура виписана; але в статті 106 Конституції України повноважень президента призначати на таку посаду немає.
Президент Володимир Зеленський незабаром після свого обрання намагався закрити цю законодавчу прогалину, але його конституційних поправок не підтримала Верховна Рада.
Тому, вважають депутати, указ № 218/2015 не відповідає Конституції.
«Президент України вийшов за межі своїх повноважень, вичерпний перелік яких визначений Конституцією України, порушив встановлену четвертою частиною статті 5 заборону на узурпацію державної влади», – сказано в конституційному поданні.
Раніше про підготовку подання до КСУ повідомляв у своєму Telegram-каналі Олександр Дубінський.
«Зібрав 50+ підписів під зверненням до Конституційного Суду для визнання неконституційності указу президента Порошенка щодо призначення Ситника директором НАБУ (218/2015). Сьогодні звернення надійде до КС», – написав Дубінський ще 14 квітня.
Оновлено. 28 серпня КСУ визнав призначення Артема Ситника директором НАБУ неконституційним.
Нагадаємо, що сам Артем Ситник пов'язує спроби його звільнити зі справою ПриватБанку. За словами колишнього генерального прокурора Руслана Рябошапки, НАБУ готове висунути підозру колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойського, але її блокує керівник Служби безпеки України Іван Баканов.
У лютому 2020 року у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звільнення голови НАБУ Артема Ситника.