Уряд фінансуватиме праворадикалів з С14 та афілійовану з ВО «Свобода» громадську організацію

Міністерство молоді і спорту виділило сукупно 1,2 млн грн для заходів засновників С14 та «свободівців»

Активіст С14 на марші у Дніпрі

Конкурсна комісія при Міністерстві молоді та спорту 8 червня 2018 року розподілила кошти державного фінансування громадських проектів, зокрема, близько півмільйона гривень отримали кілька проектів радикальної організації С14 та понад 700 тис. грн отримала ГО «Голосіївська криївка», засновники якої є членами партії «Свобода».

Як інформує «Громадське радіо», головою конкурсної комісії, яка визначала розподіл, коштів був Микола Даневич, заступник Міністра молоді та спорту України. А секретарем — Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту.

За перше півріччя 2018 року члени С14 провели кілька радикальних акцій, зокрема, здійснили погром табору ромів у Києві.

Конкурсна комісія вирішила, що з коштів платників податків варто профінансувати три заходи громадської організації «Освітня асамблея», серед засновників якої Євген Карась (керівник радикалів «С14») та дитячий табір від ГО «Січ-С14», серед засновників якої Володимир Карась (має таке ж прізвище, по-батькові, як і керівник «С14» та зареєстрований за тією ж адресою). Сумарно для цього з держбюджету виділили 440 тис. грн.

За результатами конкурсу гроші мають піти на проекти: «Національно-патріотичне виховання — запорука інформаційної безпеки держави»; «Популяризація національної історичної спадщини шляхом використання історико-симулятивної забави «Холодний яр»; «Правосвідомість як фундаментальна засада сучасного Національно-патріотичного виховання»; «Всеукраїнський дистанційний центр національно-патріотичного виховання».

Громадська організація «Голосіївська криївка» отримала 760 тис. грн. Серед засновників ГО — Руслан Андрійко, Лідія Ушій, Радислав Дудтка, Дмитро Павлюк.

Руслан Андрійко — голова Чернігівської «Свободи», екс-депутат Київради; Лідія Ушій — членкиня «Свободи», подавалася у списку партії до Київради; Радислав Дудтка — активіст «Свободи», головний юрист-консультант молодіжної організації «Сокіл»; Дмитро Павлюк — член партії «Свобода», балотувався у списку партії до Київради.

За результатами конкурсу гроші мають скерувати на проекти: «Всеукраїнський фестиваль Батуринфест «Шабля»; «Всеукраїнський фестиваль «Донцов фест»; «Всеукраїнський фестиваль «Карпатська Україна»; «Всеукраїнський фестиваль «Гальчевський фест».

У коментарі «Громадському радіо» секретар конкурсної комісії Микола Ляхович зазначив, конкурс проходив згідно з законодавством, і конкурсна комісія не може аналізувати ідеологію організацій, які подають свої проекти.

«Проекти визначають відповідно до пріоритетів, які визначені урядом в оголошенні конкурсу. Ми опрацювали, наскільки діяльність членів комісії відповідає ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності, закладеним у стратегію національно-патріотичного виховання відповідно до указу президента України від 2015 року. Як громадянин, я розумію, що не можна підтримувати деструктивні проекти чи деструктивні рухи, але для того, аби держслужбовець міг на це впливати, має бути закладений механізм у законодавстві», — заявив Ляхович.

Він додав, що під час розподілу коштів аналізуються на ксенофобію та дискримінацію виключно подані проекти, а не діяльність конкретної організації, що подає цей проект.

Єдиний нині доступний механізм впливу на подібні конкурси — звернення до ГПУ чи Мін’юсту, порушення проваджень, розслідування та подання відповідного рішення суду про протиправну діяльність організацій, що подають свої проекти, заявив секретар конкурсної комісії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук