Державне бюро розслідувань офіційно розпочало роботу
Бюро розслідуватиме провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді та найвищі службовці
Державне бюро розслідувань (ДБР) офіційно починає свою роботу 27 листопада. Про це йдеться у повідомленні директора зазначеного відомства Романа Труби, опублікованому раніше в офіційному урядовому виданні «Урядовий кур'єр».
Директор ДБР Роман Труба повідомив про початок діяльності Державного бюро розслідувань як центрального органу виконавчої влади, «який здійснює правоохоронну діяльність із метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до його компетенції».
Труба повідомляв, що на 27 листопада заплановано ухвалення присяги та призначення 295 слідчих ДБР. Серед них – 102 слідчі центрального апарату і 193 слідчі територіальних управлінь ДБР.
У Держбюро вказали, що в центральному апараті та територіальних управліннях сформовано слідчі підрозділи за трьома напрямами: розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції; розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів і у сфері правосуддя; розслідування військових злочинів.
Нагадаємо, закон про Державне бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів, а також частиною реформи прокуратури, оскільки ДБР забирає у неї функцію досудового розслідування. Президент Петро Порошенко підписав його у січні 2016 року, а 1 березня закон набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Романа Трубу директором ДБР.
Нещодавно директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба ухвалив рішення відмовити у призначенні всіх 27 переможців конкурсу на керівні посади у відомстві. За його словами, переможці у конкурсі підозрюються у корупції, державній зраді та є фігурантами кримінальних проваджень і журналістських розслідувань.
Девізом ДБР є гасло «Fiat justitia, ne pereat mundus» – «Нехай здійсниться правосуддя, щоб не загинув світ»