Директор ДБР відмовився призначати всіх 27 переможців конкурсу
Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба прийняв рішення відмовити у призначенні всіх 27 переможців конкурсу на керівні посади у відомстві, про що він повідомив на прес-конференції у вівторок, 28 серпня. З його слів, переможці у конкурсі підозрюються у корупції, державній зраді та є фігурантами кримінальних проваджень і журналістських розслідувань.
Труба наголосив, що повертає всі подання на кандидатів зовнішній конкурсній комісії. Перед цим директор ДБР сказав, що з незрозумілих причин зовнішня комісія 18 липня після визначення переможців конкурсу на посади в бюро прийняла рішення знищити результати дослідження із застосуванням поліграфа і жодної відповідальності вона за це не нестиме, оскільки такої відповідальності не передбачає закон.
Як повідомила «Українська правда», за словами Труби, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради.
«Так, я не помилився, саме у кримінальному провадженні щодо держзради! Слідчий, який проводить розслідування, звертався із запитом у зовнішню комісію для того, щоб отримати будь-які результати. Яка була відповідь, я цього не знаю», – сказав Труба.
Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.
«Інший кандидат тісно спілкується з представниками сепаратистів. Також є факт, коли два кандидати, які є кумами, разом розпочинали свій кар’єрний шлях, разом виграли конкурс на керівні посади до ДБР. Це не звинувачення ,а так, ремарка», – сказав очільник відомства.
Він додав, що Національне агентство з питань запобігання корупції має також перевірити майно, гектари землі та кошти зазначених кандидатів на керівні посади у ДБР. При цьому Труба наголосив, що непризначення керівників територіальних управлінь і структурних підрозділів центрального апарату не стане перепоною для запуску ДБР.
Разом з тим Роман Труба повідомив, що призначить на посади заступників директорів територіальних управлінь кандидатів, які перемогли в конкурсі і по яких він вже провів спеціальну перевірку. Також він повідомив, що призначить на посади виконувачів обов’язків керівників структурних підрозділів центрального апарату.
18 липня конкурсна комісія відібрала 27 кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідувань. Багато із затверджених службовців були креатурами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції Ігоря Купранця.
Зокрема, комісія відібрала посадовців з 436 кандидатів на ключові посади в ДБР: директорів семи територіальних управлінь органу, керівників підрозділів центрального апарату і співробітників підрозділів внутрішнього контролю бюро.
До складу комісії входили 9 членів по 3 представники від парламенту, уряду та президента.
Від Верховної Ради до комісії увійшли народні депутати Владислав Бухарєв («Батьківщина»), Євген Дейдей («Народний фронт»), Микола Паламарчук («Блок Петра Порошенка»).
Від президента членами комісії стали двоє професорів КНУ імені Тараса Шевченка Роман Майданик (голова комісії) та Віктор Самохвалов, а також партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко» Тетяна Сліпачук.
Від Кабінету міністрів до комісії увійшли доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський, заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук і перший заступник Міністра юстиції (секретар комісії) Наталія Севостьянова.