Держдеп США розблокував допомогу Україні до офіційного розпорядження Трампа, – ЗМІ
До теми
- Посол США в ЄС визнав, що допомога Україні залежала від розслідування у справі сина Байдена ZAXID.NET
- Конгрес США оприлюднив перші стенограми свідчень щодо імпічменту Трампа ZAXID.NET
-
«Юкрейнґейт» для Трампа.
Чи здатна Україна визначально вплинути на долю президента США? ZAXID.NET -
Україна формує рейтинги кандидатів у президенти США.
«Юкрейнґейт» вніс суттєві корективи в американську виборчу кампанію ZAXID.NET
Державний департамент США у вересні 2019 року ухвалив рішення відновити виділення частини фінансової допомоги Україні до того, як відповідне розпорядження видав президент країни Дональд Трамп. Про це повідомляє Bloomberg.
Як інформує видання, відповідне рішення Державний департамент прийняв за кілька днів до 11 вересня, коли про це оголосив Дональд Трамп.
Раніше працівники американського зовнішньополітичного відомства довідалися про те, що Адміністративно-бюджетне управління, а отже, і президент США, не мали юридичних повноважень затримувати військову допомогу Україні.
Саме працівник цього органу повідомив про замороження допомоги тимчасовому повіреному у справах США в Україні Вільяму Тейлору 17 липня. Рішення було прийнято Адміністративно-бюджетним управлінням за вказівки виконувача обов’язків глави адміністрації Трампа Міка Малвені 10 липня.
За даними ЗМІ, пам’ятну записку, де містилося обґрунтування повноважень Державного департаменту, його глава Майк Помпео отримав 7 вересня. Але працівники відомства не хотіли псувати відносин з Білим домом і тому не поспішали ухвалювати жодних рішень.
Незадовго до 9 вересня тодішній радник Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон дав Державному департаменту сигнал, що військову допомогу можна розморожувати. І за кілька годин до заяви Трампа 11 вересня відповідне рішення було ухвалено на рівні Державного департаменту.
Працівники Білого дому були шоковані діями Болтона, коли вони про них дізналися, назвавши їх порушенням протоколу. Представники Адміністративно-бюджетного управління в коментарі виданню заперечили будь-яке втручання Болтона.
Сам президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що він особисто прийняв рішення про розмороження американської військової допомоги Україні після дзвінка сенатора від штату Огайо Республіканської партії Роба Портмена.
Як інформував ZAXID.NET, на початку вересня 2019 року інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що президент США під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу. 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.