Журналісти створили перший в Україні онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків
ГО «Детектор медіа» презентувала у понеділок, 28 листопада, перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер». Про це повідомляється на сайті організації.
Як зазначається, це інноваційний освітній проект, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів.
Організатори проекту інформують, що у посібнику 16 мультимедійних розділів з тестами та ігровими елементами. Спеціально для цього підручника було створено 4 мультиплікаційні ролики про критичне ставлення до медіа.
Виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик наголосила на тому, що «МедіаДрайвер» - це не тільки про те, як виявляти фейки, маніпуляції та протистояти їм: «Ми не ставили собі за мету написати цей посібник лише з прикладами в контексті інформаційної війни (хоча їх тут чимало). Адже вважаємо, що такий підхід звужує розуміння природи медіа. «МедіаДрайвер» - це про світ медіа, про те, як він розвивався, яким він є сьогодні, що його чекає в майбутньому. А також про те, по-перше, як навчитися використовувати його можливості в повсякденному житті та у роботі, по-друге, як навчитися критично сприймати все, що пропонують медіа».
Голова організації «Детектор медіа» Наталя Лігачова повідомила, що її організація вже протягом десяти років акцентувала увагу на тому, що медіаграмотність необхідна, однак журналістам закидали, що ця ініціатива може взагалі призвести до зниження довіри суспільства до медіа.
«Але зараз ми бачимо ситуацію, коли і медіаграмотність низька, і рівень довіри останнім часом знизився. Тож, напевне, треба допомогти аудиторії відрізняти якісну інформацію від неякісної, тоді й довіра до відповідальних ЗМІ зросте. Наша організація у своїх проектах в першу чергу концентрується на дорослому населенні, але на мою думку, ефективніше розпочинати медіаосвіту з юного віку. Цей продукт якраз для тінейджерів», - відзначила Лігачова.
Слід зазначити, що проект реалізовано за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Чехія. Посібник знаходиться у вільному доступі за адресою: mediadriver.online .
Нагадаємо, сьогодні ZAXID.NET повідомляв, що ГО «Детектор медіа» оприлюднило документ у якому українські телеканали узгодили правила висвітлення теми сексуального насильства над дітьми.