Менше половини дорослого населення Львівщини вакциновані від дифтерії
Показник щеплення проти цієї хвороби у дітей – 53%
До теми
- Сироватка для лікування хворих на дифтерію надійде в Україну протягом місяця ZAXID.NET
- Через спалах дифтерії Ужгороду додатково передали вісім тисяч вакцин ZAXID.NET
-
Вакцинація проти дифтерії. Як, де і скільки це коштує.
Актуальні питання і відповіді ZAXID.NET - Медики діагностували дифтерію у 9-річного хлопчика в Києві ZAXID.NET
Україна на порозі епідемії дифтерії. На Закарпатті цього місяця зафіксували перший випадок недуги від 2001 року (у країні він третій за 2019 рік). 11 жовтня в місцеву лікарню з високою температурою та болем у горлі й м'язах звернувся студент із Індії. Через кілька днів медики підтвердили в нього хворобу. Станом на четвер, 24 жовтня, дифтерію виявили у ще 14-ох студентів-іноземців, відтак запаси сироватки область вичерпала. Про це розповів директор Ужгородської обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк.
«У нас було 8 доз протидифтерійної сироватки, яку ввели чотирьом хворим. Допомогти нам обіцяють сусідні області. Також ми звернулись до представників студентів-іноземців, що упродовж кількох днів мали би доставити цю сироватку з Індії», – пояснив Михайло Поляк.
Львівщина теж отримала лише 8 флаконів сироватки проти дифтерії. Такої кількості в разі поширення хвороби вистачить лише на двох тяжкохворих або трьох у стані середньої важкості. Тому, чи ділитиметься Львівщина з сусідньою областю, наразі невідомо.
«Хочу сказати, що ризик початку епідемії низький тоді, коли щеплення від недуги мають 95% населення. Зараз на Львівщині вакциновані 53% дітей і менше половини дорослих», – зазначила головна експертка профільного департаменту ЛОДА з епідеміології Наталія Іванченко-Тімко.
А от безкоштовною вакциною для проведення щеплень дорослому населенню область забезпечена. Як повідомила ZAXID.NET лікарка-епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру та експертка з вакцинопрофілактики Львівщини Наталія Гончар, за 9 місяців на Львівщині вакцинували 94033 дорослих осіб.
«Це 72,4% від запланованого обсягу. Але це умовна цифра. Бо бралося до уваги доросле населення трьох вікових груп (26, 36, 46 років). Хоча фактично тих, хто потребує вакцинації, є значно більше. Оскільки вікових обмежень для вакцинування дорослого населення немає. Хочу наголосити, що всі дорослі особи, з часу проведення останнього вакцинування яких минуло 10 і більше років, можуть звернутися до своїх сімейних лікарів для уточнення свого вакцинального статусу і при потребі їм зроблять щеплення», – повідомила Наталія Гончар.
Зі щепленням вирішила не зволікати й мама однорічного Максимка Наталія Лис. Тому прийшла у кабінет вакцинації поліклініки №4, що розташована на Сихові на просп. Червоної Калини, 68. Її синові лікарі зробили вже другу вакцинацію від дифтерії.
«Так хочу захистити імунітет Максима від хвороб. Знаю, що деякі мами бояться робити це, відмовляються, мовляв, цим захистимо своїх дітей. Я ж вважаю, що все якраз навпаки», – ділиться матір хлопчика.
Щодня у кабінет щеплень на Сихові приходить до п'яти десятків людей. За цей рік індійською та французькою вакцинами встигли вакцинувати 80% усіх зареєстрованих.
«Ми вакцинували 778 малят до 1 року, а також понад три тисячі дорослих. Для дітей до 6 років ми маємо індійську вакцину АКДП. Тим, кому поза 7 років і дорослим колемо АДПМ. Вони 3-компонентні: проти дифтерії, кашлюка та правця», – пояснює заступниця головного лікаря з охорони материнства й дитинства Галина Бєлова.
До слова, щеплення від дифтерії слід робити кожні 10 років. Збудником хвороби є мікроб дифтерійна паличка. Найчастіше хвороба поширюється при чханні, кашлянні чи диханні. Також заразитись нею можна через посуд, іграшки, канцелярські товари й інші речі, яких торкався носій. Перші симптоми цієї недуги – біль у горлі й набряки, підвищення температури, загальне погіршення самопочуття.
До слова, у четвер, 24 жовтня, у Києві зафіксовано випадок дифтерії. На це небезпечне інфекційне захворювання захворів 9-річний хлопчик.