До Великодня бійці АТО зможуть отримати нове житло у Львові
Новий будинок для бійців АТО на вул. Під Голоском готовий на 76%
Житло до Великодня. Будинок для бійців АТО та їхніх сімей на вул. Під Голоско готовий на три чверті. Наразі в будівлі триває монтаж ліфтів та оздоблення квартир, на черзі – підведення комунікацій та спорудження дороги. Шестиповерхівка містить 53 двокімнатні квартири. Першочергово туди заселять сім'ї загиблих учасників АТО, інвалідів війни та бійців-сиріт. Перші ордери обіцяють вручити вже у квітні.
Будівництво будинку для учасників АТО стартувало у березні 2016 року. За рік на вул. Під Голоском виросла багатоповерхівка у шість ярусів.
«Зараз БТІ оформлятиме документи, щоби до Паски 53 сім’ї змогли отримати ордери і потрошки їх облаштовувати для себе. Також цього року плануємо розпочати другу чергу. Будівництво буде вестись кооперативним методом», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Житло мають отримати сім'ї загиблих, інваліди війни та сироти, які брали участь в бойових діях. У будинку – 53 двокімнатні квартири, по 67 м2.
«На сьогоднішній день будівельні та монтажні роботи фактично закінчуються, починається оздоблювання квартир під’їздів, у 2 під’їздах завершено монтаж ліфтів, третій – на завершенні», – повідомив директор компанії «Архітектура.Будівництво.Дизайн»Максим Потюк.
Самих же ветеранів турбують терміни виконання робіт, а також стан інфраструктури. Добратись до віддаленого будинку зараз непросто. Довкола – болото.
«Немає постачання води та електроенергії, підстанція до сих пір не збудована, дорога під’їзна не зроблена, щось поки що дуже стоїть на місці», – турбується учасник бойових дій 80-ї бригади, поранений у АТО Ігор.
Забудовники ж обіцяють до облаштування прибудинкової території взятися навесні. Водопостачання та електрика мають з'явитись до квітня, дорога очікує на юридичні рішення.
«Під’їзна дорога сюди запроектована, але так як вся територія знаходиться у відомчому підпорядкуванні Академії Друкарства, питання землевідводу ще не вирішене. Цим інтенсивно займаються міські управління, щоб завершити», – запевняє директор ЛКП «Рембуд» Віктор Писаренко.
Вартість будинку – понад 26 млн грн. Цього року поряд мають почати будівництво ще одного.
До слова, станом на лютий 2017 року у Львові на квартирному обліку перебуває 2,5 тис. учасників АТО.
Також у Львові на 4 роки затверджено програму, згідно із якою кожного року виділяється по 100 млн грн для компенсації учасникам АТО по 100 тис. грн замість земельної ділянки. Окрім того, для учасників АТО та членів їх сімей у Львові передбачені заходи соціальної підтримки. Зокрема, у межах Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей у 2016 році різні матеріальні допомоги отримали понад 4 тис. учасників АТО та понад 3 тис. сімей звільнено від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.