Добродомов лідирує на окрузі №115, обходячи Хміля на 5%, - опитування
Політики, які балотуються у народні депутати України по мажоритарному виборчому округу №115, є добре відомими особами в окрузі. Так, згідно з дослідженням Соціологічної групи «Рейтинг», Дмитра Добродомова знають 78% опитаних, Романа Федишина – 71%, Михайла Хміля – 68%.
Відтак лідерами в окрузі й надалі залишаються два кандидати – Дмитро Добродомов від партії «УДАР» з рейтингом 32,6% та Михайло Хміль від ОО «Батьківщина» - 27%.
Романа Федишина (балотується від Аграрної партії) підтримують – 9,8%. Інші кандидати практично не мають шансів втрутитися у боротьбу за перемогу. Не визначилася зі своїми симпатіями чверть респондентів, повідомили у прес-службі «Рейтингу».
Д. Добродомов мобілізує на свою підтримку 71% прихильників «УДАРу», по 17-18% симпатиків об’єднаної опозиції та «Свободи», 15% тих, хто не визначився з вибором політичної сили.
М. Хміля підтримують 58% прихильників «Батьківщини», 44% – ВО «Свобода» і лише 4% – «УДАРу».
За Р.Федишина має намір проголосувати майже кожен десятий прихильник найпопулярніших партій.
Рейтинг Д. Добродомова за останній місяць зріс на 4%, у М. Хміля зниження на межі статистичної похибки. Водночас популярність Р. Федишина зросла втричі.
Спостерігається поступове зниження кількості тих, хто не визначився з вибором кандидата, – з 33,3% до 24,1%.
Наймолодший електорат у Р.Федишина – третина віком до 30 років, найбільше старших серед симпатиків М. Хміля – половина віком від 50 років.
Найбільша частка осіб з вищою освітою серед прихильників Д. Добродомова та тих, хто не визначився з симпатіями до кандидатів.
Жінки переважають серед прихильників Р. Федишина та Д. Добродомова, у середовищі прихильників М. Хміля – гендерний паритет.
Рейтинг позитивного ставлення очолює Д. Добродомов. Доброї думки про нього – 47% опитаних (чверть кажуть, що вони однозначно позитивно ставляться до нього).
М. Хміль викликає позитивні емоції у 35% респондентів, Р. Федишин – у 27% (8% негативної думки про нього).
Д. Добродомов у цьому рейтингу є фаворитом серед прихильників «УДАРу» – 3/4 з них позитивно ставляться до цього політика. Серед симпатиків ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» таких по 48%.
До М. Хміля позитивно ставляться 2/3 прихильників ВО «Батьківщина», половина з ВО «Свобода» та лише 28% з «УДАРу».
Про Р. Федишина доброї думки 35% прихильників ВО Батьківщина, 29% – «УДАРу» та 28% ВО «Свобода».
Аудиторія дослідження: населення Сихівського та частини Личаківського районів міста Львова від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,5%, для значень близьких до 30% - не більше 3,2%, для значень близьких до 10% - не більше 2,1%. Терміни проведення дослідження: 27 вересня – 8 жовтня 2012 р.
З усіма мажоритарниками Львівщини можна ознайомитись тут.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".