Дзвонила жінка з Італії – хоче бути медсестрою
У чому особливість роботи Центру рекрутингу української армії у Львові
Інші блоги автора
- Держспецзв’язку, або штанці одягніть, або хрестик зніміть! 5 груд, 15:26
- Не вживайте «Марсове поле» 19 лист, 15:17
- Як потрапити на прийом до міського голови Львова 26 вер, 20:36
Пішов четвертий тиждень роботи Центру рекрутингу української армії у Львові на Левицького, 67 – спільний проект Львівської міської ради та Міністерства оборони України. Ця унікальна установа станом на сьогодні діє тільки у Львові, а позаминулого тижня її вже відвідали Міністр оборони та Головнокомандувач ЗСУ.
Понад 40% відвідувачів – жінки
Першочергово працівники нашого рекрутингового центру пояснюють чоловікам і жінкам, які до них звертаються, про те, що таке військова служба. Так, так, ви все правильно прочитали, жінкам також. Вас, можливо, здивує, але до 40% тих, хто звернувся в наш Центр, були саме жінки. І мова не лише про фах кухара, медика чи психолога, хоч ці професії теж чекають і на жінок. За певних обставин жінки можуть виконувати бойові обов’язки, наприклад, бути снайперками чи розвідницями(?).
До речі, на командирських посадах в ЗСУ жінки також є – такі стандарти НАТО. Одна українка телефонувала навіть з Італії, готова служити медсестрою на передовій.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Станіславович та міністр оборони України Рустем Умєров під час візиту до рекрутингового центру у Львові. Фото ЛМР
Яким є рівень конфіденційності в міському Центрі рекрутингу?
Людина, яка прийшла в Центр рекрутингу, бачить перед собою цивільного консультанта, а не військового. Вона сама вирішує, які дані надати, та в який спосіб підтримувати подальшу комунікацію з Центром або військовою частиною. І ця інформація не передається в ТЦК. Водночас людина отримує всю необхідну інформацію щодо можливостей, які вона має, якщо вирішить служити. Ще одна важлива ремарка – взаємодія з Центром не виключає людину з мобілізаційного процесу. Навпаки, чимало відвідувачів Центру із здивуванням дізнаються, що згідно з Указом Президента України про мобілізацію, вони фактично є ухилянтами, оскільки не зробили передбачені указом кроки, наприклад, не звернулися у визначені терміни для перевірки даних у центри комплектації. Але навіть у цьому випадку конфіденційність зберігається. Загалом консультанти Центру відзначають, що рівень юридичної грамотності людей стосовно проходження військової служби неймовірно низький. Тому вимірювати ефективність роботи Центру лише кількістю тих, хто підпише контракт, буде неправильно – левова частина роботи консультантів, це роз’яснення та певного роду соціальний супровід громадянина, який до них звернувся.
Фото ЛМР
За яким алгоритмом працює Центр?
Спільний з Міноборони проект рекрутингу стартував з нуля, і аналогів йому не існує, тому механізми його функціонування продовжують відпрацьовуватися. Не всі вірять в його успіх, але для міста це виклик, який ми рішуче налаштовані реалізувати. Це наша ділянка фронту, ми ні з ким не конкуруємо, бо у всіх нас спільна мета – зміцнити кількісно та якісно ЗСУ, щоб перемогти ворога.
До речі, в Центр рекрутингу звертаються навіть іноземці, вже було троє таких – і вони були скеровані до іноземного легіону.
Алгоритм роботи центру такий: консультант роз’яснює людині, що таке військова служба, і якщо гість центру не втратив інтересу, він переходить на наступний етап – надає дані для спеціальної анкети. Тоді особа обирає подальший спосіб комунікації – вона може сама зателефонувати у військову частину, або з нею можуть зв’язатися. Може бути і третій шлях – подальший пошук варіантів. Він триває не безконечно, бо консультанти максимально намагаються допомогти відвідувачу центру.
Фото ЛМР
Головна сила роботи Центру рекрутингу – довіра!
Консультацію в Центрі також можна отримати по телефону*. Інколи приходять дізнатися про службу у війську не самі хлопці, а їхні мама чи бабуся. Працівники Центру цьому не дивуються, вони вважають, що боятися за своє життя чи здоров’я для людини природно. Однак, разом з тим, наголошують, що будь-який страх має бути обґрунтованим. Людина відчуває, коли з нею розмовляють чесно. Працівник Центру комплектації не ставить собі за мету, будь-якою ціною рекрутувати, у нього нема плану, людина це відчуває і починає довіряти. А хіба не криза довіри сьогодні є найбільшим викликом у нашому суспільстві? Саме тому неможливо переоцінити роботу людей, які цю довіру маленькими кроками повертають — це праця і юриста, і психолога в одні особі.
Який результат вдалось вже досягти?
Якими будуть показники в цифрах покаже час. Станом на тепер, за три тижні роботи в Центр вже звернулося близько 200 осіб; прийшли самі, без повістки, без конвою… Десятеро з них вже в процесі активного залучення до служби в ЗСУ. Хтось скаже, що це небагато. Так, але це тільки початок, і хіба той факт, що 10 добровольців у належному фізичному і моральному стані знайшли для себе шлях у ЗСУ на третьому році великої війни не говорить сам за себе? Знайшли, бо повірили. Тепер, важливо цю довіру не розтоптати, бо другого шансу її відновити вже не буде ні в кого!
Фото ЛМР
А якщо так зробити і в інших містах?
До нас вже звертаються з інших міських рад: телефонували з Дніпра, Ніжина і Дрогобича… А тепер уявіть такий центр в кожному у місті України, нехай хоча б у 100 містах… Це вже тисяча добровольців на місяць, а якщо темпи зростуть, це й більша цифра вмотивованих, відповідного віку, професійно залучених воїнів. Таким чином Львів показує приклад, пропонує органічну та ефективну систему мобілізації, яка ґрунтується на довірі та професіоналізмі. Процес триває, ми вчимось, вдосконалюємось – робимо те, що можемо. Тому долучайтесь, підтримуйте і допомагайте нам у цьому. А тих, хто хоче встати на захист Батьківщини, але має запитання, сумніви чи побоювання, запрошуємо в наш Центр рекрутингу на Левицького, 67 – наші консультанти вас не розчарують.