Експерти з Нідерландів та Австралії знову не змогли потрапити до місця аварії «Боїнга-777»
Австралійські і голландські фахівці у вівторок втретє не змогли потрапити до місця аварії малайзійського «Боїнга-777» у Донецькій області.
«Австралійські та голландські експерти не змогли на третій день досягти місця катастрофи MH17 у зв'язку з ризиком на тлі погіршення ситуації у східній Україні», - повідомляє The Australian у вівторок, 29 липня.
Згідно з інформацією, з кожним днем все менше надії на те, щоб фахівці могли правильно розслідувати місцевість, де був збитий літак Малайзійських авіаліній.
«Але австралійська федеральна поліція знову вважає ситуацію надто ризикованою, оскільки з боку протиборчих українських та повстанських сил немає жодних гарантій, які могли б гарантувати безпечну роботу слідчих груп у цьому районі", - сказано в матеріалі.
Також наголошується, що судово-медичні фахівці в даний час опинилися в центрі боїв у місті Донецьк. Спостерігачі ОБСЄ намагалися домовитися про прохід слідчих до місця аварії літака, але їх прохання не задовольнили.
В австралійській поліції заявили у вівторок, що експерти вирушать на місце авіакатастрофи лише при забезпеченні їх безпеки на місці.
«Команда вирішила не їхати на місце, оскільки в останні дні бойові дії активізувалися. Місія буде знову намагатися потрапити на місце катастрофи, коли буде дотримано належних заходів на місцевості, щоб забезпечити безпеку офіцерів, які хочуть почати пошук останків і речей жертв», - цитує заяву поліції австралійське видання.
Нагадаємо, ZAXID.NET повідомляв, що 17 липня терористи збили пасажирський літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур і летів на висоті 10100 м. На борту літака перебувало 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Усі вони загинули.
Серед загиблих є громадяни Нідерландів (192 людини, серед них людина з подвійним громадянством – США), Малайзії (44 людини, включаючи 15 членів екіпажу), Австралії (27 осіб), Індонезії (12 осіб), Великобританії (10 осіб, один мав подвійне громадянство – ПАР), Німеччини (чотири особи), Бельгії (чотири особи), Філіппін (три людини), Канади (одна особа), Нової Зеландії (одна людина).
Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.
Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.
Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.
Терористи заявляли, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції. Однак президент Росії Володимир Путін 21 липня попросив терористів не перешкоджати роботі комісії з розслідування цього інциденту. Після цього бойовики передали «чорні скриньки» збитого ними літака представникові Малайзії.
Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон повідомив, що бортові самописці малайзійського літака на прохання Нідерландів розшифровуватимуть британські експерти.