Екс-співробітники Лабораторії Касперського розповіли, як компанія обманювала конкурентів
Лабораторія Касперського обманювала конкурентів, змушуючи їхнє антивірусне програмне забезпечення розпізнавати доброякісні файли як віруси, розповіли агентству Reuters двоє колишніх співробітників російської компанії, пише ЛІГАБізнесІнформ.
Вони уточнили, що команда Лабораторії Касперського позначала безпечні файли як заражені, в результаті чого інші розробники антивірусів починали вважати ці файли небезпечними. Внаслідок такого систематичного введення антивірусних програм в оману останні видаляли з комп'ютерів, на які були встановлені, критично важливі для роботи системи файли.
«(Наші дії) шкодили не лише конкурентам, але і користувачам їхніх продуктів», – сказав один з колишніх співробітників Лабораторії. Цілями, можливо, були такі розробники антивірусного ПЗ як Microsoft, AVG, Avast та інші.
Деякі з атак були санкціоновані особисто Євгеном Касперським, стверджують колишні співробітники Лабораторії.
У самій компанії ці звинувачення заперечують. Проте конкуренти Лабораторії раніше повідомляли агентству Reuters про подібні спроби шахрайства проти них.
Агентство , останнім часом можливостей для таких дій стало більше, оскільки розробники програмного забезпечення стали обмінюватися між собою інформацією про недоброякісне програмне забезпечення, а також надаючи інформацію агрегатору антивірусів Google VirusTotal.
За словами колишніх співробітників Лабораторії, один зі способів, які вона використовувала, припускав незначну зміну важливого файлу (наприклад, драйвера). Такий файл позначали як шкідливий і відправляли в VirusTotal. Після цього антивіруси, які оновлювали свої бази з урахуванням цього файла, могли випадково помітити драйвер як шкідливий файл на комп'ютерах своїх користувачів.
Співробітники також повідомили, що найбільша хвиля таких атак припала на період 2009-2013 роки.
VirusTotal заяви колишніх співробітників Лабораторії Касперського не коментує.
Зазначимо, що Лабораторія Касперського є одним з провідних гравців на ринку антивірусів, його послугами користуються 400 мільйонів користувачів та понад 270 тисяч корпоративних клієнтів.