Facebook проілюстрував «теорію шести рукостискань»

1,6 млрд користувачів соцмережі знайомі між собою через 3-4 спільних «френдів»

СуспільствоН.Т., 5 лютого 201611950
Facebook проілюстрував «теорію шести рукостискань»
фото Getty Images

Аналітики Facebook перевірили теорію шести рукостискань і виявили, що будь-який користувач соціальної мережі знає будь-якого іншого через трьох-чотирьох спільних знайомих.

Із нагоди свого 12-ліття Facebook запустив сервіс, який дозволяє користувачам соцмережі перевірити свій показник соціальної активності. У засновника соцмережі Марка Цукерберга цей показник складає 3,17, у авторки бестселера «Включайся» Шерил Сендберг - 2,92, а у редактора ZAXID.NET - 2,98.

«Драматурги, поети та науковці припускали, що кожен з нас пов'язаний із будь-ким іншим через шість людей. Ми встановили, що це число складає 3,57 осіб. Тобто кожна особа у світі (щонайменше серед 1,59 млрд активних у Facebook людей) пов'язана з кожним іншим в середньому через трьох з половиною осіб», - йдеться у повідомленні дослідників на Facebook.

Розподіл користувачів Facebook за соціальною активністю

Вони також встановили, що за останні п'ять років кількість рукостискань, які поєднують усіх користувачів Facebook, трішки зменшилася. У 2011 році дослідники з Корнелльського та Міланського державного університетів з'ясували, що будь-які дві особи на Facebook поєднані між собою через 3,74 осіб.

Теорію шести рукостискань вперше сформулював угорський драматург Фрідеш Карінті у своїй розповіді «Ланцюг». Цю ідею у 1967 році науково перевіряв американський психолог Стенлі Мілгрем (серія експериментів «Світ тісний»), а у 2008 році її математично підтвердили аналітики Microsoft.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук