Фінансовий стан "Львівелектротрансу" - критичний, - КРУ
Фінансовий стан ЛКП "Львівелектротранс" - критичний. Підприємство змушене брати кредити, купувати старий транспорт та порушувати законодавство. Однак грошей все одно не вистачає. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі КРУ у Львівській області.
Працівники КРУ у Львівській області встановили, що працює лише 94 з 270 трамваїв та тролейбусів, які 2008 року перебували на балансі підприємства. Окремих із них не експлуатували 10-15 років. Однак ні консервації, ні списання не проведено, тож бухгалтерія продовжувала нараховувати амортизацію та, відповідно, завищувала витрати підприємства.
Іншою причиною збитковості підприємства є значна кількість пільговиків. Повну вартість проїзду сплачує лише кожен восьмий пасажир. Решта користується транспортними послугами безкоштовно або на пільгових умовах. Органи місцевого самоврядування відшкодовують лише 60% вартості перевезення пільговиків. Цих коштів (дотаційних) вистачає тільки на оплату праці. Тому керівництво підприємства змушене було брати кредити, за користування якими за рік треба виплатити близько 400 тис. грн.
Для забезпечення мешканців міста електротранспортом, у 2006-2007 рр. міська рада придбала 11 тролейбусів львівського виробництва на підприємствах, розташованих у Києві.
Для оновлення рухомого складу підприємства з міського бюджету виділено 10,6 млн грн. За 9,8 млн грн. придбано 22 трамвайних вагони чеського виробництва 1979, 1981, 1983, 1987 років випуску, які вже використовувались. Лише 12 із них пройшли модернізацію. Як з’ясувалося згодом, вказані трамвайні вагони потребують переобладнання.
За допомогою УСБУ у Львівській області та УДСБЕЗ ГУ МВСУ у Львівській області, працівники КРУ встановили, що комунальне підприємство домовилися про поставку товару з двома українськими ТзОВ.
Товариство № 1 придбало 22 трамвайних вагони у закордонних фірм (міста Ерфурт та Гера, Німеччина). А товариство №2 - трамваї у семи підприємств-посередників. Вартість придбаних трамваїв зросла на 4,4 млн грн.
Виявлено ще низку порушень фінансового законодавства. Зокрема встановлено, що без застосування процедур закупівель підприємство закупило товарів і послуг на суму 1,1 млн грн. Без проведення конкурсу в оренду передано комунальне майно, внаслідок чого підприємство та, відповідно, міський бюджет недоотримали 300 тис. грн орендної плати. Також без погодження з управлінням комунального майна Львівської міської ради списано основні засоби залишковою вартістю 200 тис. грн.