Фірма дружини ексголови «Галсільлісу» отримала десятки гектарів у прикордонній зоні Закарпаття
Значних активів родина Павла Котика майже за безцінь набула за часів головування у Закарпатській ОВА свого давнього знайомого Віктора Микити
До теми
Упродовж трьох років, коли Віктор Микита очолював Закарпатську ОВА, родина його давнього знайомого Павла Котика набула значну кількість активів в області, зокрема понад 20 га коштовної землі та закинуте підприємство на кордоні з Угорщиною. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info, оприлюдненому 16 грудня.
Павло Котик із 2010 до 2012 року очолював комунальне лісогосподарське підприємство Львівської обларади «Галсільліс». ЛОР звільнила Котика після звинувачень у незаконних рубках і небажанні прозвітувати про роботу підприємстві. У січні 2012 року депутати доручили голові Олегу Панькевичу звернутися в правоохоронні органи щодо проведення перевірки дотримання законодавства керівником «Галсільліс» Павлом Котиком. Згодом Павло Котик кілька років жив та працював у Росії. Зокрема, був гендиректором «Транссибирской лесной компании».
За даними Bihus.Info, напередодні повномасштабного вторгнення Росії сім’я Котиків повернулась в Україну. Уже в січні 2021-го Ларіна Котик позичила дружині Андрія Пишного, який із жовтня 2022 року є головою Нацбанку, 15 млн грн.
Розслідувачі стверджують, що родина Котиків давно знайома з родиною Віктора Микити. Наприклад, вони разом зустрічали 2014-ий рік. Номер телефону дружини Микити Вікторії був вказаний у реєстраційних документах ужгородської компанії «Карен», коли нею володіла дружина Котика Ларіна.
Більше того, за даними джерел Bihus.info, напередодні повномасштабного вторгнення, коли Микита вже очолював Закарпатську ОДА, він разом з дружиною і родиною Котиків поверталися з-за кордону в одному автомобілі. Авто, записане на компанію, яка пізніше і перемогла на аукціоні з продажу приміщень хлібокомбінату у Батьово.
Як з’ясували журналісти Bihus.info, у листопаді 2022-го київська компанія дружини Павла Котика Ларіни – «Лареал естейт», з аукціону викупила приміщення непрацюючого «Батьовського комбінату хлібопродуктів». Майже 10 тис. кв. метрів напівзруйнованого підприємства обійшлися їй в трохи більше 1,6 млн грн. Пізніше, на правах власника нерухомості, ця ж компанія отримала в довгострокову оренду 5,4 гектара землі під комбінатом, які на момент укладання угоди оцінили у 17 млн грн. Річна орендна плата за землю, згідно договору, 3%. У гривнях – це трохи більше 500 тис.
Комбінат, і земля під ним розташовані в Батьово, що майже на кордоні з Угорщиною. Наразі цей регіон активно розвивається. Зокрема, у 2023 році поруч запустили новий масштабний проєкт індустріального парку «БФ Термінал». Тому, зважаючи на економічний потенціал, оренда землі за 500 тисяч на рік – доволі вигідна інвестиція.
Влітку 2024-го ще одна компанія Ларіни Котик «Церес Україна» отримала в тому ж регіоні ще 16 гектарів і подала запит на розміщення на цій ділянці виробничих потужностей. Цікаво, що сама компанія була створена за півроку до того, як отримати землю.
Нагадаємо, колишній працівник СБУ Віктор Микита очолював Закарпатську ОВА із 10 грудня 2021 до 8 вересня 2024. Після звільнення Микиту призначили заступником керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.