Генпрокурор Юрій Луценко замість догани преміює свого заступника, — ЗМІ
Генеральний прокурор України Юрій Луценко впродовж дев’яти місяців не підписує наказ про застосування стягнення – догани, яку його заступник Юрій Столярчук отримав від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за незаконне виведення зі справи підозрюваної у земельному рейдерстві. Натомість продовжує преміювати Столярчука щомісяця. Про це йдеться в сюжеті програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Зазначається, що Столярчук – єдиний з прокурорів ГПУ, до якого Луценко вирішив не застосовувати стягнення. Попри рішення дисциплінарної комісії, генпрокурор вважає дії свого заступника цілком законними.
«Коли ухвалювати рішення і кому виплачувати, залиште це мені, призначеному президентом і Верховною Радою на посаду генпрокурора. І я в цьому випадку буду приймати рішення самостійно», - так Луценко обґрунтовує свою бездіяльність щодо догани Столярчуку.
Згідно із законом «Про прокуратуру», генпрокурор мав би підписати наказ про стягнення на підставі рішення КДКП. Також прокурора, який отримав догану, мають позбавити заохочень щонайменше на місяць. У Столярчука склалося навпаки – наступного місяця після рішення комісії він отримав премію у 45 тис. грн. І далі продовжує заохочуватися скромніше.
Нагадаємо, наприкінці листопада 2017 року заступник Луценка отримав догану від дисциплінарної комісії за втручання у службову діяльність прокурора Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ. Він не був процесуальним керівником у кримінальному провадженні та не входив до кола прокурорів-розслідувачів, проте закрив справу про рейдерство у частині підозрюваної Оксани Валешинської, яка юридично забезпечила відчуження спірних паїв однієї з агрофірм на користь своєї компанії.
Напередодні закриття Столярчуком провадження сама підозрювана, перебуваючи в розшуку, кілька разів відвідувала його в ГПУ, про що свідчать відеозапис і офіційне підтвердження прокуратури.
Як писали ЗМІ, спроба рейдерського захоплення сталася в червні 2013 року на Миколаївщині. Зазначалось, що рейдери під орудою, зокрема, Валешинської намагалися захопити власність відомого аграрного бізнесмена Аркадія Корнацького (нині народного депутата від БПП, - ред.), який тоді був в опозиції до влади Януковича.
Корнацький тоді заявив, що нападом на його фірму керують особисто голова Миколаївської ОДА Микола Круглов і генпрокурор Віктор Пшонка.