Генштаб ЗСУ планує співпрацювати з громадськими організаціями учасників АТО, - Муженко
До теми
Генеральний штаб Збройних Сил України готовий підтримати громадські організації учасників АТО, які налаштовані на конструктивну співпрацю задля зміцнення обороноздатності країни. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міноборони.
Як зазначають, таку позицію озвучив у п'ятницю в рамках круглого столу за участю представників громадських організацій, які об'єднують учасників і ветеранів АТО, начальник Генерального штабу - головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко. «Створення потужної системи територіальної оборони, оптимізація діяльності її структури й підготовки завжди залишаються серед головних пріоритетів Збройних Сил України. В цих питаннях, які тісно пов’язані також із підготовкою кадрового резерву для Збройних Сил, ми розраховуємо на сприяння з боку учасників АТО та створених ними громадських організацій, які справді налаштовані на співпрацю», - зазначив Муженко.
Він окремо зауважив, що ЗСУ залишаються поза політикою, цього принципу мають дотримуватися і громадські організації учасників АТО, які хотіли б співпрацювати зі ЗСУ. «Вони не повинні дозволяти політичним силам різного ґатунку використовувати себе як фактор дестабілізації держави», – наголошується в повідомленні.
Віктор Муженко відзначив, що зараз громадські організації учасників АТО відіграють важливу роль у військово-патріотичному вихованні молоді та в опануванні базовими військовими навичками. На його думку, ще однією функцією, яку можуть узяти на себе громадські організації учасників АТО - згуртувати навколо себе цивільних осіб, які з певних причин не можуть стати на військовий облік, але хотіли би брати участь у захисті країни.
«Організація системи військової підготовки для таких громадян є важливою функцією громадських організацій, за сприяння військових комісаріатів», - зазначив головнокомандувач ЗСУ.
Нагадаємо, у січні повідомлялося, що в Генеральному штабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів, яка виконуватиме функції колективного дорадчого органу при Генштабі. Завдяки створенню цієї Ради резервісти зможуть напряму надавати свої пропозиції до керівництва ЗСУ, надати допомогу в опрацюванні законодавчих ініціатив та просто просувати саму ідею служби у резерві як інструмент посилення обороноздатності країни.