Генштаб ЗСУ розповів, як пройшла ніч на адмінкордоні з Кримом
Ніч на адміністративному кордоні Херсонської області з окупованим Кримом пройшла спокійно, дві роти російських військових на Джанкойському та Армянському напрямках залишаються на своїх місцях, повідомив начальник прес-служби Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов.
«Ніч пройшла тихо. Було невелике переміщення спостерігачів тієї сторони. Запускали світлові ракети, з південного напрямку переміщався катер на повітряній подушці, він проходив уздовж берега. Тобто якийсь рух, але не інтенсивний», - цитує Селезньова «Інтерфакс-Україна».
При цьому він наголосив, що дві роти на Армянському і Джанкойському напрямках залишаються на своїх позиціях з четверга, «ніякого переміщення не відбувалося».
Водночас, речник Держприкордонслужби України Олег Слободян повідомив, що у ніч на 12 серпня російські спецслужби перекривали контрольно-пропускний пункт Каланчак на адмінкордоні з аннексованим Кримом.
«Контрольно-пропускні пункти на адмінкордоні з Кримом працюють неритмічно. Вчора кілька разів припинявся пропуск і ввечері була найбільша пауза: росіяни перестали пускати людей на в'їзд-виїзд на окуповану територію на контрольному пункті Каланчак. Ця пауза тривала близько півтори години. Потім ближче до півночі пропуск відновився», - зазначив Слободян в коментарі «Крим.Реалії».
Ситуація в Криму загострилася після того, як російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.
Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.
Президент України Петро Порошенко назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.
У четвер, 11 серпня, президент України провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.