Голландський інженер з університету Ейндховена запропонувала альтернативу домашньому WiFi
Інженер із голландського Технічного університету Ейндховена Джоан О (Joanne Oh) запропонувала систему обміну даними в інфрачервоному діапазоні. Свою ідею вона виклала у докторській дисертації, яку з відзнакою захистила минулого тижня, повідомляє портал наукових відкриттів EurekAlert.
Як зазначається, інфрачервону мережу, описану в дисертації О, можна створити в окремій кімнаті, якщо підвісити пристрій, що передає світловий сигнал, під стелею. До такого пристрою підводиться оптоволоконний кабель, а в самому передавачі сигнал, що надходить з мережі, перетворюється на інфрачервоне випромінювання; кожному бездротовому пристрою в приміщенні відповідає один інфрачервоний промінь. При переміщенні пристрою його точне положення в просторі визначається за допомогою радіосигналу, а інфрачервоний випромінювач адаптує напрям променя. Такий принцип роботи допоможе створити ефективну мережу і йому не заважають зовнішні перешкоди.
У роботі дослідниці вказується, що швидкість передачі даних в інфрачервоній мережі буде в кілька разів більшою за максимальну швидкість сучасних стандартів Wi-Fi 802.11, а якщо використовувати не однин, а кілька променів на пристрій, то швидкість можна додатково збільшити.
Експериментальний інфрачервоний передавач, зібраний дослідницею та її колегами, забезпечив швидкість передачі даних у 42 Гб/с. на відстані понад 2 м від пристрою.
Між тим, використання інфрачервоного випромінювання замість радіосигналу накладає на мережу просторове обмеження: радіохвилі, що несуть пакети, можуть проникати крізь стіни, а ІЧ-промені - ні, тому робота інфрачервоної мережі обмежується лише зоною одного приміщення.