Гостею цьогорічного BookForum стане авторка світового бестселера про Голокост
Роман Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу» очолив список бестселерів за версією The New York Times
До теми
Цьогоріч гостею 27 BookForum стане письменниця Гізер Морріс – авторка роману «Татуювальник Аушвіцу», який очолив список бестселерів за версією The New York Times та був проданий понад 3-мільйонним накладом. Про це повідомили організатори BookForum.
Гізер Морріс народилася у містечку Те Авамуту, що у Новій Зеландії. Її дитинство та початкові шкільні роки минули в селі Піронгія. У 1971 році переїхала в Австралію, в місто Мельбурн, де зустріла свого чоловіка, Стіва Морріса. Згодом народила двох синів і доньку, отримала ступінь бакалавра політології в університеті Монаша. До 2017 року працювала у відділі соціальної роботи Медичного центру Монаша.
Її роман «Татуювальник Аушвіцу» українською для видавництва «Книголав» у 2018 році переклала Ольга Захарченко. Книга розповідає про Голокост. Проте не лише. Це реальна історія про закоханих, що пройшли табір смерті. У 1942 році в Аушвіці зустрілись татуювальник Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером і вона прийшла зробити нове. Між ними виникло кохання, яке пізніше пережило важкі випробування і переросло у 56 років подружнього життя.
Роман в українському перекладі вийшов у видавництві «Книголав»
Із Лалі Соколовим Гізер Морріс познайомилася у 2003 році і ця зустріч змінила їхні життя. Понад понад 50 років Лалі мовчав про своє минуле і наважився розповісти про це лише у віці 87 років. Протягом трьох років Морріс навідувалась до Лалі, а він розповідав про те, що трапилось з ним у концтаборі. Спочатку ця історія мала бути сценарієм та зрештою стала романом «Татуювальник Аушвіцу», який вперше був виданий 11 січня 2018 року у Великій Британії видавництвом Bonnier Zaffre.
До слова, до 27 BookForum видавництво «Книголав» видає новинку авторки — сиквел до попередньої книжки — роман «Подорож Цильки». Це реальна історія про Сесилію Кляйн, дівчинку, яку в 16 років вислали в концтабір Аушвіц. Пізніше її вислали у Сибір. Цильці довелося подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася.
Нагадаємо, 27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться 16-20 вересня. Цьогоріч він вперше відбудеться в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. До слова, всі події цьогоріч будуть безкоштовними, оскільки BookForum відбуватиметься за підтримки Українського культурного фонду. Повну програму обіцяють опублікувати у другій половині серпня.