Громада УПЦ МП усім селом перейшла до УПЦ КП через відмову священика молитися за солдат України

Громада УПЦ МП усім селом перейшла до УПЦ КП через відмову священика молитися за солдат України
фото Cerkva.info
Громада УПЦ МП вітає священика УПЦ КП

Свято-Параскевієвська парафія УПЦ (Московського Патріархату) села Солонів Радивилівського району Рівненської області приєдналася до УПЦ Київського Патріархату після того, як настоятель церкви неодноразово відмовлявся служити панахиди за загиблими в протистояннях на Майдані і в боях на сході України

Про це повідомляє портал Сerkva.info.

Постійно отримуючи відмову, громада села звернулися з проханням відслужити молебень за Україну та українських воїнів до намісника сусіднього Свято-Георгіївського чоловічого монастиря УПЦ КП на Козацьких Могилах ігумена Софронія (Бордюк).

20 липня 2014 року, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, ігумен Софроній (Бордюк) у співслужінні з протоієреєм Олегом Савчуком та ієромонахом Онуфрієм (Лядою) відслужили на подвір’ї Свято-Параскевського храму села Солонів молебень за Україну, під час якого було піднесено молитви за мир у нашій Державі, визволення України від нашестя чужинців та про Божу допомогу воїнам, які захищають нашу Країну від агресора. На молитву зібралися майже всі жителі Солонева. Цього ж дня відбувся і схід села, де люди одноголосно вирішили перейти під юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Рішенням парафіяльних зборів було внесено зміни до статуту парафії, які визначили її належність вже до Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

На підставі рішення парафіяльних зборів Свято-Параскевської громади с. Солонів про перехід в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату, а також на їх прохання, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та видав указ про призначення настоятелем Свято-Параскевської парафії с. Солонів ієромонаха Онуфрія (Ляди).

27 липня 2014 року новопризначений настоятель ієромонах Онуфрій у співслужінні благочинного Радивилівського благочиння протоієрея Ігоря Данилюка та клірика Свято-Георгіївського чоловічого монастиря протоієрея Олега Савчука вперше відслужили у Свято-Параскевському храмі с. Солонів літургію українською мовою.

4 серпня на запрошення настоятеля і громади архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив в селі молебень за Україну.

У зв'язку з переходом громади УПЦ (МП) в юрисдикцію УПЦ КП на офіційному сайті Київського Патріархату повідомляється: «Підкреслюємо і наголошуємо, що ніякого захоплення храму в селі Солонів не було! Храм як належав, так і належить Свято-Параскевській громаді – не УПЦ Московського Патріархату або УПЦ Київського Патріархату – а віруючим жителям села, які є його парафіянами. Згідно Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», кожна релігійна громада має право вільно вибирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру. В даному випадку громада законним чином вирішила вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Московського Патріархату та увійти в підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату».

Також Рівненська єпархія УПЦ КП заявила, що відкрита до конструктивної співпраці з УПЦ (МП), відзначаючи, що «коли ми будемо мати Єдину Українську Помісну Православну Церкву, таких непорозумінь не буде».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук