Громадські активісти йдуть на вибори разом з Королевською
Сили громадянського суспільства засвідчили, що вміють не тільки протестувати, але й об’єднуватися. Причому об’єднувати навколо спільних цілей не тільки громадські рухи підприємців, чорнобильців чи афганців, але й знаходити точки дотику та вибудовувати міцні зв’язки з прогресивно мислячими політиками, зокрема з Наталією Королевською.
Форум громадських лідерів під назвою «Нові лідери – нова країна» відбувся 21 березня в столиці. Для участі у заході до Києва приїхали більше 500 представників найбільш соціально активних громадських рухів. Громадський рух «Вперед!», Чорнобильський рух України, Союз перевізників України, Всеукраїнський комітет «Наступ», громадська організація «Діти війни», професійні спілки та інші громадські ініціативи – всі вони зібралися, щоб обговорити питання свого подальшого шляху та напрацювати формат майбутніх дій. Напрям руху обрано – громадські лідері вважають, що треба йти в політику.
Громадські лідери впевнені – українське суспільство має об’єднатися для того, щоб вийти на новий рівень свого розвитку. В скрутні для мільйонів українців часи політики засвідчили, що не бажають захищати інтереси простих громадян. Натомість громадські рухи проявили себе з найкращого боку – проти антисоціальних рішень влади на захист прав громадян виходили підприємці й афганці, чорнобильці й аграрії, діти війни і пенсіонери. Співголова Громадянського руху «Вперед!» Андрій Панаетов вважає: «Нинішня опозиція нічим не відрізняється від влади». На думку громадського діяча, ситуація, коли депутати від влади і опозиції відмовилися голосувати за розроблені підприємцями законопроекти наочно показала – коли треба, «вони демонструють рідкісну одностайність».
Тому, за словами Андрія Панаетова, «щоб змінити такий стан справ, громадянським лідерам зараз просто необхідно йти в політику». «Громадським рухам потрібно організуватися в політичну силу і брати участь у передвиборчий кампанії до Верховної Ради 2012 року», – зазначив він, виступаючи на відкритті Форуму.
На думку громадських лідерів, якщо влада проводить відверто антинародну політику, то опозиція своєю чергою просто зрадила інтереси громадян і займається вирішенням тільки своїх питань. Співголова Ради підприємців Євген Шаповаленко вважає, що «український уряд, мабуть, єдиний у світі, який так не любить свій народ». На думку громадського діяча, люди прагнуть змін. «Люди бажають жити в тій державі, де бізнес буде захищений, а соціальний захист гарантуватиме достойний рівень життя», – висловив думку учасників Форуму Євген Шаповаленко.
Оцінюючи політичну ситуацію, громадський активіст зазначив: «На жаль, сьогодні ми побачили, що зрадником може бути не тільки влада, зрадником стала так звана опозиція. Вони – зрадники. Вони виключили Наталію Королевську (з фракції БЮТ-«Батьківщина», - ред.). Наталія Королевська – єдиний політик в історії України, яка приділяла максимум часу і пліч-о-пліч йшла разом з підприємцями і в сніг, і в мороз. Тому саме вона має сформувати команду достойних громадських лідерів, яку й поведе до парламенту”.
Голова громадсько-політичного об’єднання «Справедлива Одеса» Дмитро Співак назвав зустріч громадських лідерів історичною. «Я впевнений, що наш сьогоднішній Форум стане фундаментом, початком процесу творення», – заявив Співак, порівнявши Громадянський форум із «містком над тією прірвою, до якої держава веде своїх громадян».
Запрошуючи до виступу гостю форуму Наталію Королевську, Андрій Панаетов запропонував: «Я пропоную Вам, Наталіє Юріївно, взяти назву нашого громадянського руху «Вперед!» як назву для вашої партії і прошу очолити нашу спільну участь в політичній боротьбі. Необхідно об’єднати зусилля, щоб досягти успіху на виборах і захистити наші інтереси!»
У своєму виступі Королевська підтримала пропозицію дати нову назву своїй партії «Україна – Вперед!». «Прийшов час перейти від оборони до наступу. Прийшов час брати на себе відповідальність і рухатися вперед», – окреслила завдання громадянського суспільства Наталія Королевська.
Вона вважає, що громадянське суспільство в Україні має вирішити два головних завдання. По-перше, створити нову політичну силу, яка покаже нову якість політики, буде спиратися на громадянське суспільство і нових лідерів. По-друге, побудувати нову економіку і дати людям робочі місця і достойну заробітну плату.
За її словами, саме в ці дні та місяці вирішується, якою буде Україна майбутнього. «І вирішувати будемо ми, а не влада нинішня і не влада минула. Зараз в нас дійсно одна спільна небезпека, одна спільна відповідальність і один шанс – змінити нашу країну, побудувати нову квітучу Україну. І у нас немає права втратити цей шанс», – підкреслила народний депутат.
За результатами заходу громадські лідери прийняли Маніфест громадянського суспільства «Нові лідери – нова країна». В цьому документі активісти проголосили свою підтримку Наталії Королевській, яка, за їхніми словами, «послідовно відстоювала народні ініціативи, завжди домагалася реєстрації та розгляду народних законопроектів, справами довела свою відданість інтересам народу». Також громадські лідери оголосили про початок спільних дій в напрямку створення механізмів контролю за владою та формування передвиборчого «народного списку» з представників громадських організацій.