Грузія домагатиметься екстрадиції Михеїла Саакашвілі
Прокуратура країни заявила, що політикові «доведеться постати перед грузинським правосуддям»
Грузинський прокурор Кока Кацитадзе заявив, що втрата або відновлення українського громадянства Михеїлом Саакашвілі не впливає на питання його екстрадиції до Грузії. Про це повідомляє сайт «Грузія Onlinе».
За словами Кацитадзе, прокуратура Грузії давно почала процедури щодо екстрадиції Саакашвілі і не припиняла їх.
Кацитадзе зазначив, що Саакашвілі «обов'язково доведеться постати перед грузинським правосуддям і відповісти за скоєний злочин!».
«Він засуджений у справі Сандро Гиргвліані, а також засуджений за факт побиття депутата парламенту Валерія Гелашвілі. І звинувачується, і судові процеси тривають у справах розтрати державних коштів, розгону акції 7 листопада і подій навколо телекомпанії «Імеді», – заявив Кацитадзе.
Член парламентської більшості Грузії Нукрі Кантарія 29 травня заявив ЗМІ, що питання екстрадиції екс-президента Грузії Михеїла Саакашвілі з України на батьківщину є нагальним і його слід обговорити в парламенті.
«Вважаю абсолютно логічним, що коли людина перебуває в розшуку, треба порушити питання про її екстрадицію. Гадаю, що так і має статися», – сказав депутат, коментуючи приїзд Саакашвілі до Києва після того, як новий президент України Володимир Зеленський повернув йому українське громадянство.
Із думкою Кантарії також згодні його колеги з парламентської більшості, зазначив сайт «Грузія Онлайн».
До слова, напередодні Верховний суд Грузії не задовольнив касаційну скаргу адвоката екс-президента Михайла Саакашвілі щодо скасування вироку Тбіліського міського суду, який визнав його винним у перевищенні службових повноважень на посаді президента.
Згідно з вироком суду першої інстанції від 2018 року, Саакашвілі заочно був засуджений до трьох років тюремного ув'язнення за перевищення службових повноважень у справі про вбивство у 2006 році банківського службовця Сандро Гіргвліані. Зокрема, Саакашвілі президентською владою незаконно помилував чотирьох колишніх співробітників поліції, які розправилися з Гіргвліані. Засуджені поліціянти завдяки указу Саакашвілі про помилування пробули в тюрмі замість восьми років лише два.
Це не єдина справа проти екс-президента у нього на батьківщині. У червні того ж року Саакашвілі був заочно засуджений до шести років позбавлення волі у справі про побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.
Загалом проти колишнього президента в Україні порушені чотири кримінальні справи.