Храм Святої Софії стане для студентів духовною аудиторією, – глава УГКЦ

Головні новини Львова 12.09Юрій Герун, 12 вересня 2016, 18:45 555 0

На території навчального комплексу Українського католицького університету освятили храмовий комплекс Святої Софії – Премудрості Божої. Відтепер він відкритий для прихожан.

Храм Святої Софії – це поєднання відразу трьох церков. Перша – є символом Гробу Господнього. Другий храм має назву святого Климента Папи Римського та відтворює ранній період церкви до роз'єднання. І завершує сакральну будову храм Софії –Премудрості Божої.

«Верхня церква є світла, вона символізує Воскресіння. Нижня – притемнена, у ній не буде природнього світла, тільки лампадки. Вона є для приватної молитви», – пояснив голова духовно-пасторального відділу УКУ отець Юрій Саквук.

Храм поряд із студмістечком тішить і самих спудеїв, яким поряд із церквою жити та навчатись.

«Ми були в старому храмі на перше вересня, але він дуже маленький, там дуже жарко. А цей новий дуже гарний, дуже сучасний, і як казав нам ректор: це один з найкращих храмів у Львові», – розповіла першокурсниця УКУ Христина.

На освячення храму з’їхались люди зі всіх куточків України.

«Зараз я така щаслива, що відкрили цей храм. Тут такі прекрасні студенти, все таке чудове і серцю миле, шо не можу передати», – сказала прихожанка пані Оля.

Участь в освяченні храму взяв глава Української греко-католицької церкви. Блаженнійший Святослав упевнений – для студентів храм стане ще однією аудиторією, щоправда духовною.

«Нам важливо, щоб з Українського католицького університету виходили учні Христові, які йтимуть тією дорогою, до якої запрошує сам Спаситель», – пояснив глава УГКЦ Святослав Шевчук.

Роботи ще не завершені. На черзі оздоблення храму зсередини. Там майстри розпису поєднають традиційний та модерний стилі, підкресливши українську особливість церкви. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук