Християни східного обряду сьогодні святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 28 серпня, православні та греко-католики України святкують Успіння Пресвятої Богородиці. За старим стилем це свято відзначають 15 серпня, а за новим – 28 серпня. Це одне з дванадцяти найбільших свят у році, яким закінчується літургійний рік, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці присвячене події закінчення земного життя Пресвятої Богородиці. Передує святу Успінський піст, який розпочинається 14 серпня і триває два тижні.

Найбільш ранні пам'ятки, які дійшли до нас і які оповідають про кончину Богоматері, датовані IV ст. і містять різні дані про те, де, як і як довго жила Пресвята Діва після закінчення земного життя Спасителя. Неоднакові також розповіді про кончину і поховання Богородиці. З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності.

Згідно із церковними переказами, у цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та зібрались у Єрусалимі, щоб попрощатись із Пресвятою Богородицею. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, у якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа.

Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли у Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. Дорогою до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та сонм ангелів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук