Іран офіційно попросив допомоги з розшифровкою «чорних скриньок» літака МАУ
В Ірані заявляють про бажання розшифрувати скриньки за участі представників причетних до питання країн
До теми
Іран запросив у Бюро з розслідування авіакатастроф (BEA) Франції допомогу у розшифровці самописців зі збитого під Тегераном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».
Про це повідомляє агенція Reuters із посиланням на представника Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації (ІКАО) Фархада Парвареша.
«Організація цивільної авіації Ірану звернулася із запитом до Бюро з розслідування авіакатастроф Франції про те, що бортові самописці повинні бути спрямовані Іраном на територію BEA у Франції, щоб вони були розшифровані в присутності представників інших причетних до питання країн та ІКАО, якщо Франціія може забезпечити таку можливість», — заявив Парвареш.
Водночас французьке бюро повідомило, що зараз веде переговори з Іраном, Канадою і Україною про надання допомоги.
Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.
Іран визнав, що збив український літак, лише 11 січня. 27 січня The New York Times повідомила, що високопоставлені військові Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) протягом трьох днів приховували від президента Ірану Хасана Рухані факт ракетного удару по пасажирському літаку. 14 січня Верховна Рада України поклала повну відповідальність за катастрофу на владу Ірану.
Тегеран відмовляється передати Києву чи іншим країнам бортові самописці збитого літака для розшифровки. Крім того, після публікації в українських ЗМІ розмови диспетчера аеропорту з пілотом іншого літака, який став свідком влучання ракети в український літак, Іран заявив, що припиняє ділитися з Україною доказами в цій справі.
11 березня МЗС України повідомило про те, що Іран погодився передати Україні «чорні скриньки», проте відтоді більше інформації про це не було. У червні заступник міністра закордонних справ з міжнародним і правових питань Ірану Мохсен Бахарванд заявив, що розслідування аварії літака «Міжнародних авіаліній України» майже завершено. За його словами, аналіз самописців літака є єдиним етапом розслідування, що залишився.