Ісландія легалізувала богохульство

СвітОксана Руда, 4 липня 20157800
Ісландія легалізувала богохульство

Парламент Ісландії скасував закон про богохульство, незважаючи на опір деяких церков країни.

Як інформує ВВС, відповідний законопроект, який скасовує покарання за богохульство, підготувала Піратська партія, що представляє меншість в парламенті Ісландії та виступає за свободу інформації та інтернету.

Законопроект з'явився після нападу у Франції на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.

«У вільному суспільстві життєво важливо, щоб люди могли виражати себе без страху покарання», – йдеться в законопроекті.

Після того як парламент прийняв рішення про скасування закону про богохульство, керівництво Піратської партії написало в партійному блозі: «Парламент Ісландії виступив з важливим посланням: свобода не поступиться перед кривавими атаками».

Зазначено, що закон про богохульство існував в Ісландії з 1940 року, правопорушники якого могли бути покарані штрафом або трьома місяцями позбавлення волі.

Вебсайт Iceland Monitor повідомив, що лютеранська Церква Ісландії підтримала цей крок, заявивши, що «будь-яке законодавство, що обмежує таким чином свободу самовираження, суперечить сучасному відношенню до прав людини».

Католицька церква Ісландії, церква п'ятидесятників і церква східної провінції Ісландії виступили проти скасування закону.

«Якщо свобода вираження заходить так далеко, що віруюча людина може бути легко ображеною, тоді особиста свобода окремої людини чи групи – підривається», – йдеться в заяві католицької церкви.

Ісландська етична гуманістична асоціація заявила, що новий закон передбачає умови, коли люди можуть бути покарані за розпалювання ненависті.

До слова, Піратська партія була вперше створена у Швеції в 2006 році і згодом була заснована в понад 60 країнах.

В Ісландії Піратську партію підтримує близько третини населення. В Україні наразі вона зареєстрована як громадська організація «Українське піратське співтовариство», у Росії ж Піратська партія зіткнулася з проблемами при реєстрації.

Логотип Піратської партії України (ППУ)

Ні в одній іншій країні вона не домоглася такого успіху, як в Ісландії. Піратська партія називає себе тут «міжнародної політичною силою, яка бореться за справжню прозорість і звітність в уряді».

У 2013 році ця політична сила вперше отримала три місця в парламенті Ісландії. Згідно з недавніми опитуваннями, зараз вона – найпопулярніша партія в Ісландії. Її підтримує 32,4% населення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук