Із колонії в Криму звільнили українського політв’язня Олександра Стешенка
Українця в зоні окупації піддавали тортурам та вибили зізнання про нібито участь у підпалі будинку
Українського політв’язня Олександра Стешенка звільнили з колонії в окупованому Росією Криму. Про це повідомив представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.
Він провів зустріч зі Стешенком, який повернувся додому в Харків.
«Сподіваюся, що правоохоронні органи автономії, а також органи міжнародного правосуддя нададуть належну оцінку порушенням прав людини та воєнним злочинам, вчиненим представниками окупаційної влади в Криму», — додав Кориневич.
Згідно з даними «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» , Стешенко вийшов з колонії завдяки умовно-достроковому звільненню.
Як інформує «Радіо Свобода», у серпні 2018 року підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя засудив харків’янина Олександра Стешенка до двох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Стешенка визнали винним у підпалі будинку муфтія Еміралі Аблаєва.
12 квітня 2018-го активісти з громадської ініціативи «Крим SOS» з посиланням на матір українця харків'янина Олександра Стешенка повідомили, що російські силовики затримали його на пункті пропуску «Чонгар» на в'їзді до анексованого Росією Криму.
За інформацією активістів, 14 квітня адвокат Стешенку в пошуках свого підзахисного відвідав прикордонне управління ФСБ Росії в Криму в Сімферополі. Співробітники управління підтвердили, що Стешенко перебуває у них, а потім ФСБ Росії почала заперечувати затримання харків'янина.
Пізніше російські силовики заявили, що нібито припинили в Криму діяльність екстремістської групи, створеної помічником депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва Еролом Велієвим, до якої нібито входив Стешенко.
Силовики також стверджували, що під час слідства Стешенко повністю визнав свою провину і клопотав про особливий порядок судового розгляду. Тому кримінальне переслідування проти нього за статтею «створення екстремістського співтовариства» припинили через «каяття».
Координаторка правозахисної групи «КримЅОЅ» Таміла Ташева тоді повідомляла, що свідчення Стешенка є сфабрикованими, а вирок – політично мотивованим, оскільки його катували російські силовики.