Політв'язня Володимира Балуха в Росії знову відправили до штрафного ізолятора
За чотири місяці в колонії російські тюремники зачиняють його у ШІЗО вже вшосте
Українського політв’язня Володимира Балуха 30 липня знову закрили в штрафному ізоляторі в колонії № 4 в російському місті Торжок. Його перебування там триватиме 15 діб. Про це у Facebook повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на інформацію від родичів українського політв'язня.
Як зазначили правозахисники, за чотири місяці в цій колонії його зачиняють у ШІЗО вже вшосте. Вони звертають увагу, що це загрожує його здоров’ю, підірваному попередніми протестними голодуваннями і суворими умовами утримання в колонії: після численних відправлень до ШІЗО Балуха на півроку перевели у приміщення камерного типу. Постійне перебування в ізоляторі може завдати його здоров’ю непоправної шкоди, наголошують у Кримській правозахисній групі.
В українця в ув’язненні вже тривалий час є проблеми зі здоров’ям, але особливого лікування йому не надають.
Підконтрольний Кремлю суд у Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (нині це понад 3 тисячі 900 гривень) за сукупністю двох кримінальних справ.
Федеральна служба безпеки Росії затримала фермера, громадського активіста Володимира Балуха 8 грудня 2016 року в його будинку в селі Серебрянка Роздольненського району в окупованому Росією Криму. Працівники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де мешкав Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Російська влада на півострові висунула Балухові обвинувачення у зберіганні боєприпасів, його засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і до штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.
Згодом проти Балуха порушили ще одну справу – через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольному, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це тюремник напав на нього. Через цю справу термін покарання йому збільшили до 4 років і 11 місяців.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою відверту проукраїнську позицію. Він, зокрема, мав прапор України на щоглі на подвір'ї свого будинку, а на стіні табличку «вулиця Героїв Небесної сотні».