Касим-Жомарт Токаєв вступив на посаду президента Казахстану

Токаєв буде президентом до наступних виборів в країні, які відбудуться навесні 2020 року.

СвітЮрій Братюк, 20 березня 20193020
З 2011 по 2013 рік Токаєв був заступником генерального секретаря ООН

У середу, 20 березня, Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу президента Казахстану і отримав посвідчення глави країни.

Церемонія відбулася під час засідання двох палат парламенту країни. Голова ЦВК країни Берік Імашев вручив новому главі посвідчення президента, орден і штандарт. У своїй промові Токаєв зазначив заслуги першого президента Нурсултана Назарбаєва і досягнення Казахстану в цілому. Токаєв буде президентом до наступних виборів в країні, які відбудуться навесні 2020 року.

Варто зазначити, що 65-річний Касим-Жомарт Токаєв встиг попрацювати у Міністерстві закордонних справ СРСР, згодом очолював МЗС Казахстану, виконував обов'язки прем'єр-міністра Казахстану, був державним секретарем, депутатом Сенату парламенту країни.

З 2011 по 2013 рік Токаєв був заступником генерального секретаря ООН, у 2013 році Токаєв став спікером Сенату парламенту Казахстану.

Нагадаємо, що напередодні Нурсултан Назарбаєв, який незмінно займав посаду президента Казахстану з 1990 року, заявив про свою відставку.

Сам Нурсултан Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно. Відповідний законопроект був прийнятий парламентом в травні 2018 року.

Варто зауважити, що згідно з місцевим законодавством Нурсултан Назарбаєв має офіційний титул «лідера нації». Цей статус довічно дає йому владні повноваження, незалежні від статусу президента, а також звільняє його і членів його сім'ї від ймовірності кримінального переслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук